WestNews.com.ua

“Вбили за рідну мову”: франківчани вимагають належного покарання для вбивць Артема Мірошниченка. ФОТО

11.12.2019, 17:43  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, 11 грудня, під обласним управлінням МВС на вулиці Сахарова відбулася акція із вшанування пам’яті вбитого напередодні у Бахмуті проукраїнського активіста, волонтера Артема Мирошниченка.

Мета акіції – домогтися кваліфікувати порушену кримінальну справу як вбивство на грунті мовної та національної ворожнечі, передає з місця події журналістка WestNews.

“Чим більше людей долучаться до протесту, до цієї акції, тим це буде результативніше. Людину вбивають за те, що вона говорить українською мовою. В жодній державі світу людей не вбивають за те, що вони говорять рідною мовою. Ми надіємося, що вбивці понесуть належне покарання. Вбивство є на національному ґрунті”, – наголосив депутат облради Михайло Королик.

“Ми закликаємо тих свідків, які бачили факт злочину, не боятися та свідчити у суді. Якщо не буде належного розслідування справи, ми будемо виходити на протести у Києві”,  додав він.

“Думаю, що багато з вас особисто не знають Артема, тому прошу вас зайти на його сторінку та прочитати про нього. Він був громацьким акивітом та діячем. Він був людиною з великої букви”, – наголосили присутні.

Акція також присвячена питанню української мови.

“Я закликаю всіх викладачів, захищати українську мову. Давайте поставимо крапку російської мови в Україні. Я розумію тільки нашу рідну українську мову”, – зазначила одна з учасниць акції.

До слова, на думку активістів, відсутність української мови на території Криму, саме мовна політика, була одним із чинників, через які Україна втратила півострів.

“Я вважаю, що коли вбивають людину за українську мову, це не просто мовний конфлікт, це акт політичний. Лише громадським тиском можна добитися результату. Злити людей не потрібно! Це факт ксенофобії. І ми, українці, повинні наступати українською мовою. Має бути жорстка українізація”, – наголошують франківчани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер звітує: Марцінків розповів про здобутки та прогалини у сфері благоустрою. ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X