Вектор примирення: у Франківську налагоджують діалог з переселенцями з зони АТО. ФОТО

16 травня в Івано-Франківську провели конференцію на тему «Вектор примирення: український та світовий досвід».

На захід завітали внутрішньо переміщені особи учасники АТО, представники громадських організацій та державних установ, науковці, активна молодь, інформує WestNews. Мета конференції – пошук концепції миротворчої діяльності у громаді міста Івано-Франківська шляхом налагодження діалогу між представниками різних соціальних груп, які постраждали внаслідок військового конфлікту на Донбасі.

Найбільше впливовою стороною, з якою ВПО мають конфлікти, виявилась центральна влада. Прозвучали не лише невдоволеність байдужості адміністрації та невідповідністю законів потребами переселенців, а й звинувачення у прагненні створити менш сприятливі умови для переселення людей на Сході. Також учасники відзначили її вплив на ЗМІ і, відповідно, на формування суспільної думки.

Переселенка Оля Грушко, яка переїхала з Донеччини розповідає, що не довго думала куди переїхати.

“Нас сюди запросили ще раніше, але ми відтягували до останнього. Тут у нас були знайомі. Уже 2 роки ми живемо у центрі, приїхали ми не з пустими руками. Проводимо у місці художні виставки. Проблем з адаптацією не було. Ми свідомі українці і знали, що у нас твориться”, –  каже жінка.

“Такі заходи необхідними уже стали давно. Раніше на багато питань чиновники не могли дати відповіді, не було спеціалістів. Зараз цим займаються громадські організації”, – зазначає Андрій Фармуга, секретар Івано-Франківської обласної спілки учасників та ветеранів АТО

Хоча ВПО визнають, що співпрацюють з місцевою владою та отримують від неї допомогу, вони переконані, що вона не використовує повною мірою весь потенціал та тоне у бюрократії.

Церква в нашому регіоні є інституцією, яка намагається також допомогти постраждалим.

“Конференція, спрямована на знаходження способу примирення та вирішення конфліктів, адже є війна, яка впливає на всіх. Ми бачимо конфлікти військових, їх родин та переселенців. Будемо вивчати і світовий досвід та пробувати його реалізувати тут. Для нас це новий проект. Ми хочемо дати душевний мир людям, а не тільки допомогти матеріально”, – каже о. Володимир Чорній.

Проектом “Об”єднуючи людей заради миру” за травень 2017- квітень 2018 організовано та проведено 159 заходів, в яких взяли участь 3303 особи. За рік надано 210 індивідуальних психологічних консультацій, якими охоплено 114 особи.

До слова, у Коломиї організовують літній відпочинок для дітей учасників АТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  “Житло воїнам АТО”: в Івано-Франківську стартувало будівництво 40 квартир. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.