WestNews.com.ua

Верховний суд скасував заборону Опозиційного блоку на Прикарпатті

22.10.2018, 10:09  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Спiрне рiшення 17 квiтня 2015 року yхвалили депyтати Івaно-Франківської oблради, пише WestNews з  посиланням на “Главком”.

Верхoвний Сyд у склaді кoлегії сyддів Кaсаційного aдміністративного суду погoдився з пoзицією пoпередніх судoвих інстaнцій і визнaв протипрaвним та скaсував рішeння Івaно-Франківської oбласної рaди вiд 17.04.2015 року в чaстині зaборони на тeриторії облaсті діяльнoсті пoлітичної пaртії «Опoзиційний блoк».

Суть справи полягала у тому, що депутати Івано-Франківської облради проголосували за заборону на території області діяльності Комуністичної партії України, Партії регіонів, політичної партії «Опозиційний блок» та Партії розвитку України як таких, що суперечать національним інтересам та порушують права і свободи громадян України.

Також рада звернулася до Головного управління юстиції в області з вимогою зняти з реєстрації місцеві організації вищевказаних політичних партій. Місцеві обранці керувалися результатами та наслідками голосування 73 народних депутатів України, членів фракції Партії регіонів та Комуністичної партії України, які ухвалили диктаторські закони 16 січня 2014 року, внаслідок яких загинуло більше сотні Героїв Небесної Сотні.

При цьому, Верховний суд вважає, що вирішення питання щодо заборони легалізації та діяльності певних політичних партій на території області не належить до компетенції обласної ради.

«Прийнявши оскаржуване рішення щодо заборони легалізації та діяльності політичної партії «Опозиційний блок» на території області, Івано-Франківська обласна рада вийшла за межі своєї компетенції та наданих Конституцією і законами України повноважень», – сказано у постанові суду.

Крім цього, суди попередніх інстанцій взяли до уваги наявність на території Івано-Франківської області прихильників Опозиційного блоку – 3705 осіб проголосували за цю політичну силу на позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Постанова Верховного суду набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і не оскаржується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті знову перенесли суд у справі групи осіб, яка у лісі жорстоко знущалася з підлітків

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X