Ветерани АТО зіграють в англомовній шекспірівській комедії на сцені франківського театру. ФОТО

13.06.2019, 12:18  |  Автор:   Власенко Власта

Сьогодні, 13 червня, у Франківському драмтеатрі відбулася прес-конференція  організаторів “Проекту W” (Veterans, Volunteers and William) – першого в Україні театру ветеранів та волонтерів АТО – ООС.

Прем’єра вистави “12 ніч, або Що захочете” відбудеться на сцені Франківського драмтеатру 21 червня о 18 годині, пише WestNews.

Режисером постановки став заслужений артист України Олексій Гнатковський, художнім керівником – народний артист України, директор Івано-Франківського драматичного театру Ростислав Держипільський. Обидва долучились до проекту на волонтерських засадах.

Це перша постановка акторської трупи англомовного театру Project«W» Veterans, Volunteers and William, яка складається виключно з ветеранів АТО/ООС, членів їхніх сімей та військових волонтерів. Актори-аматори готувались до цієї вистави майже рік, опановували не лише ролі та акторську майстерність, але й вчили англійську мову, адже спектакль написаний мовою оригіналу. П’єса у сучасній обробці і зачіпає актуальні й нині проблеми.
“Понад рік тому до мене звернувся отець Сергій (Дмитрієв), бойовий капелан, громадський діяч. Сам-то я з англійською на “ви”. Але ж є актор і режисер Олексій Гнатовський, для якого, здається, в жодній мові не знайдеться поняття “не можу”. І закрутилося! Ми запросили викладача англійської, ба більше – експерта з англійської мови Шекспіра Світлану Яворську, яка протягом року кілька разів на тиждень працювала з людьми, більшість з яких навіть не знали азів англійської. Можу сказати лише одне: ці люди, які до нас прийшли героями війни, своєю участю в цьому проекті довели, що вони – герої в усьому. Талановиті люди виявилися й талановитими акторами”, – розповідає Ростислав Держипільський.
Ми відібрали чоловік 20, а на кастинг прийшло більше 60 ветеранів з різних куточків України. “
“Інколи вони працюють краще, ніж професійні актори. Коли є величезне бажання, тоді виходить крутий результат. Вони – як малі діти, які безмежно вірять у свою гру і цим змінюють світ”, – додав Ростислав Держипільський.
Протягом року Олексій Гнатовський їздив до Києва і проводив для всієї трупи заняття з акторської майстерності, створюючи сучасну, світлу та переможну історію.
Унікальна ідея створити таку постановку належить ветерану АТО Ігорю Касьяну. Він вирішив на власному прикладі показати, що ветерани та волонтери АТО – це не окрема категорія людей в суспільстві!
“Нас не потрібно жаліти, а ми не повинні давати привід для цього!”, – зазначає він.
Поява такої вистави знаменує важливі соціальні процеси, в центрі яких стоїть поняття людяності. Тепер ветеранів та волонтерів АТО – це не тільки засіб психологічної реабілітації, інструмент зовнішньої культурної дипломатії, але й спосіб налагодження психологічних стосунків всередині українського суспільства, котре мусить навчитися приймати, співпереживати, перемагати сумніви і фальш, щоб здобути перемогу.
Наймолодшому актору 23 роки. Вистава йде з українськими субтитрами. Глядач ще на початку безпосередньо знайомиться з кожним актором і дізнається їхні позивні та назви бойових підрозділів, бачить документальне відео. Серед персонажів “12 ночі…” є навіть… сам Шекспір. І це треба побачити!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вистава франківського драмтеатру увійшла до лонг-листа всеукраїнського фестивалю ГРА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X