Вибори в ОТГ на Прикарпатті: явка, поточні результати, порушення

23.12.2018, 23:09  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Як вже повідомляв WestNews, 23 грудня в чотирьох об’єднаних територіальних громадах на Івано-Франківщині відбувалися перші вибори депутатів і голів ОТО.

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» перемагає на виборах в ОТГ, які відбулися 23 грудня у 78 ОТГ у 13 областях України. Відповідне повідомлення розміщене на сайті політичної сили.

За даними екзит-полів, проведених партійними штабами, понад 40% кандидатів на посади голів ОТГ, які лідирують за попередніми результатами, – кандидати від партії або самовисуванці – члени партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Інші політичні сили мають значно менші результати, йдеться у повідомленні.

За даними політичної сили, найбільшу підтримку кандидати від «БПП «Солідарність» отримали у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Тернопільській областях.

Станом на 20:00 явка виборців, які взяли участь у голосуванні на місцевих виборах у 78 об’єднаних територіальних громадах, становить 52%. Такі дані надійшли від місцевих штабів партії «Батьківщина».

Так, найвища явка виборців зафіксована у Київській області – 82%, Волинській – 79%, Хмельницька – 75%.

Охорону публічного порядку забезпечувало понад 419 правоохоронців та близько 80 представників громадських формувань, повідомляє сектор комунікації поліції Івано-Франківщини.

В цілому голосування пройшло спокійно і без правопорушень, які б могли вплинути на результати виборів. Порушень публічного порядку на жодній з дільниць також не зафіксовано.

Після закриття дільниць о 20 годині розпочався паралельний підрахунок голосів у 69 сільських і селищних ОТГ, де голови та депутати обирались за мажоритарною системою, а також у 9 міських ОТГ, де депутатів обирали за пропорційною системою.

Зокрема, вибори відбулися у Вигодській ОТГ. Згідно з попереднім підрахунком голосів, на виборах голови перемагає кандидат від партії «БПП «Солідарність», керівник Долинської районної організації партії Ярослав Наум. За кандидата від «Солідарності» свої голоси віддали близько 70% виборців.

Головами громад інших ОТГ обрали (за попередніми результатами):

Новицька ОТГ – Михайло Срібняк –  37.5%
Коршівська ОТГ – Ярослав Савчук – 51.9%
Букачівська ОТГ – Тарас Воробець – 34%

Нагадаємо, місцеві вибори пройдуть у 4 новостворених об’єднананих територіальних громадах Івано-Франківської області: Вигодська, Букачівська, Коршівська та Новицька, які об’єднали 17 селищних і сільських рад.

Вибори в цих ОТГ відбудуться 23 грудня, тому їх буде включено до розрахунків держбюджету на 2019 рік. І з 1 січня вони працюватимуть на прямих міжбюджетних відносинах з профільними міністерствами. Саме можливість формувати бюджет на нових засадах та розподіляти його у відповідності до нагальних потреб і стратегічного бачення є найважливішим інструментом розвитку тих громад, що почали своє життя у минулі роки.

Коршівська сільська об’єднана територіальна громада (Коломийський район). У ОТГ об’єдналися Коршівська сільська рада (с. Коршів, с. Казанів, с. Ліски) та Жукотинська сільська рада (с. Жукотин, с. Богородичин, с. Михалків).  Площа об’єднаної територіальної громади: 79.854 км Чисельність населення громади: 5600 осіб. 

Новицька сільська об’єднана територіальна громада (Калуський район). До Новинцької ОТГ приєдналися Новицька сільська рада (с. Новиця, с. Зелений Яр), Добровлянська сільська рада (с. Добровляни), Підмихайлівська сільська рада (с.Підмихайля, с. Бережниця), Середньоугринівська сільська рада (с. Середній Угринів, с. Старий Угринів).  Площа об’єднаної територіальної громади: 82.43 км 2. Чисельність населення громади: 10395 осіб. 

Букачівська селищна об’єднана територіальна громада (Рогатинський район). У ОТГ об’єдналися Букачівська селищна рада (селище Букачівці, с. Букачівська Слобода, с. Витань, с.Посвірж), Вишнівська сільська рада (с. Вишнів, с. Зруб), Козарівська сільська рада (с. Козарі, с. Журавеньки), Чернівська сільська рада (с. Чернів). Площа об’єднаної територіальної громади: 88.548 км 2. Чисельність населення громади: 3422 осіб.

Вигодська селищна об’єднана територіальна громада (Долинський район). До Вигодської ОТГ приєдналися Вигодська селищна рада (селище Вигода, с. Пациків), Вишківська сільська рада (с. Вишків), Кропивницька сільська рада (с. Кропивник), Новоселицька сільська рада (с. Новоселиця), Новошинська сільська рада (с. Новошин, с. Пшеничники), Сенечівська сільська рада (с. Сенечів), Старомізунська сільська рада (с. Старий Мізунь, с. Новий Мізунь). Площа об’єднаної територіальної громади: 385.56 км 2. Чисельність населення громади: 12618 осіб. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три парламентські партії можуть не потрапити в нову Раду. ОПИТУВАННЯ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X