Вибори за новими правилами: у Франківську розпочався форум із політичної реформи

Сьогодні, 14 вересня, в Івано-Франківську в межах Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” триває форум  із політичної реформи “ВиБОРИ: нові правила”.

На захід завітали експерти, політики, журналісти, представники громадськості, інформує WestNews. Безпосереднім організатором низки заходів нині і завтра в Івано-Франківську є громадська організація “Центр UA”. Учасники форуму обговорюють нові правила політичної гри, способи формування української політичної еліти, потребу обмежити чи звести нанівець політичну агітацію в Україні, оновлення складу ЦВК, як впливати на прийняття політичних рішень громадянам та інші важливі питання сьогодення.

Лідерка напрямку “Рівний доступ до політики” Інна Борзило розказала, що на форум зібралися експерти виборчої реформи, аби прозвітувати за виконану за літні місяці роботу, і винести на публічне обговорення формулу змін виборчого законодавства.

-Ви знаєте, що така обіцянка була дана парламентською коаліцією, але за два з половиною роки не зсунулася з місця ніяк робота робочої групи при спікері Парубії, – зазначила пані Інна. – Тому наша команда, починаючи з лютого, їздить по всій країні, аби зібрати інтереси всіх сторін і зрозуміти, які виборчі правила хочуть бачити українці, аби вони змінили ситуацію з нервіністю доступу до політики сьогодні. Ми цю формулу привезли з собою, і вона передусім передбачає скасування мажоритарного складника виборчої системи, в якій є сьогодні більшість корупційних ризиків для нашої політики, і яка дозволяє ввійти до парламенту половині парламентарів, більшість із яких не відрізняються доброю дисципліною, продають свої голоси і непередбачувано діють у парламенті. Тому має бути виборча кампанія з відкритими списками, також необхідно внести зміни до адміністрування, врегулювати питання політичної реклами – вона має бути або обмеженою, або скасованою взагалі, і робота з виборцями, з тими, хто безпосередньо обирає.

Інна Борзило

Інна Борзило

Координатор руху “ЧЕСНО”, аналітик і громадський діяч Віталій Світлик розповів, що тур “ЗміниТИ” має відбуватися в кожній області і має зібрати думки громадян щодо реформ.

-Ми бачимо за роки незалежності, що парламент приймає законопроекти, які потім відображаються на всіх громадянах, а громадяни навіть не знають, що відбулося і що вони це хотіли. Зараз ми збираємо з низів, яким чином має відбуватися реформа. І потім це має бути обговорено в парламенті.

Віталій Світлик

Віталій Світлик

До Франківська на обговорення медичної реформи приїхав експерт Реанімаційного Пакету Реформ, лікар-педіатр за професією Олександр Ябчанка.

-МОЗ перше серед міністерств розпочало повний цикл вироблення публічної політики. Тобто перед тим, як приймати політичне рішення, ми це рішення проговорювали з тими, кого стосується це рішення. Але, враховуючи, що система охорони здоров’я стосується нас всіх, – рано чи пізно всі ми пацієнти, то обговорення було в максимально широкому колі. Ми опитали близько 10 тисяч медиків. Ми говорили про рамкові речі в медичній реформі: зараз ми маємо систему, у якій держава обіцяє громадянам у державних комунальних закладах безкоштовну медицину, але по факту пацієнт 90% медпрепаратів купує із власної кишен, скільки він залишає у вигляді неформальних платежів, нікому не відомо, і при цьому держава значні кошти, близько 70 млрд гривень витрачає на систему охорони здоров’я, але розприділяє її таким чином, що в лікаря заробітня платня 3 200. Відповідно, лікар або лікує і чекає, коли йому віддячать за його роботу, аби одразу каже ціну. Вибачте, але в першому випадку лікар – жебрак, а в другому – рекетир.

– Що пропонує кабмінівська концепція? По-перше, відійти від обіцянок і перейти до гарантованого пакету медичних послуг. Те, на що в нас є кошти, ось саме це держава буде гарантувати. По-друге, аби кошти використовувати ефективно, а не за радянським принципом “усім більш-менш порівну”, держава буде використувати кошти туди, куди будуть іти пацієнти. Тобто це принцип “гроші йдуть за пацієнтом”, – пояснив пан Олександр.

Відтак, наразі учасники форуму ведуть плідну дискусію про те, як діяти далі у політичному реформуванні держави, і які методи та шляхи будуть найбільш ефективними для суспільства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Купка олігархів тримають все у своїх руках: прикарпатський священик вразив емоційною промовою. ВІДЕО

Загрузка...

Comments are closed.