WestNews.com.ua

Вічна пам’ять! Помер відомий прикарпатський літератор та громадський діяч

15.01.2019, 19:08  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Пішов із життя Володимир КАРИЙ – заступник голови РО і голова Снятинського міського осередку Товариства «Просвіта», літератор, видавець і чудова людина.

Про це повідомляється на сторінці  Спілки письменників Івано-Франківщини, інформує WestNews.

“У скорботі низько схиляємо голови та висловлюємо щире співчуття рідним і близьким. Вічна і світла пам’ять йому”, – йдеться у дописі.

Народився 22 жовтня 1948 року в с. Кругів Олеського (нині Золочівського) району Львівської області.
Володимир Карий — активний громадсько-політичний діяч, учасник національно-духовного відродження краю. Водночас із освітньо-просвітницьким і національно-духовним крокує і його творче життя. Працює не тільки як керівник-видавець, а як видавничий редактор книг, журналів, каталогів, листівок. Він автор-упорядник п’яти видань, у співавторстві видав десять книг та альбомів.

Він — видавничий редактор журналу «Снятин», член редколегій альманахів «Покуття» і «Ямгорів», бере активну участь у творенні і виданні їх. Учасник багатьох форумів, книжкових виставок, презентацій, автограф-сесій, спрямованих на популяризацію галицької та української книги. Є дописувачем українського розділу Вікіпедії

Нагороди і почесні звання: грамоти районної державної адміністрації та районної ради, Почесна грамота ОО «Просвіта», медаль «Будівничий України», чотири рази нагороджувався Грамотою та тричі Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради. Нагороджений почесним знаком «За заслуги перед Покуттям».

За видавничо-просвітницькі справи, активне висвітлення творчості літераторів та митців краю удостоєний звань лауреатів премій:
імені Марійки Підгірянки (1995),
імені Марка Черемшини (2000),
імені адмірала Ярослава Окуневського (2008).
Він член Національної спілки журналістів України (2007), Національної спілки краєзнавців України (2007), Української асоціації письменників Західного регіону (2014).
З нагоди 150-річчя “Просвіти” удостоєний медалі “За заслуги перед Прикарпаттям”

До слова, нестало крихітки, яка кілька років поспіль відчайдушно боролася за життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті раптово померла депутат однієї з районних рад. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X