WestNews.com.ua

Від початку року на Прикарпатті викрито 381 випадок розкрадання споживачами електроенергії

08.10.2019, 20:58  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Обсяги викраденої електрики на Івано-Франківщині за 2019 рік складають близько півтори мільйони кВт/год, а тим, хто хотів зекономити обдурюючи лічильник, довелось сплатити штафів на загальну суму 3,9 мільйонів гривень.

В чотирьох випадках крадіжок електрики, окрім фінансової, винуватцям загрожує ще й кримінальна відповідальність.

Усі можливі способи втручання в роботу приладів обліку електричної енергії , а також способи їх виявлення, відомі інспекторам АТ «Прикарпаттяобленерго».

За даними фахівців компанії найпопулярнішими серед споживачів способами крадіжки електричної енергії є приховане встановлення так званих «лівих» відпайок кабелів, які постачають електроенергію в будинок поза його обліком, а також застосування різного роду магнітів для втручання в роботу електролічильника.

Також почастішали випадки явної фальсифікації та порушення пломб енергонагляду. Крім того, щороку значно збільшується кількість встановлених індикаторів магнітного поля, які оперативно сигналізують про застосування споживачами магнітів, тощо.

Серед «новинок» у незаконній економії – виведення лічильника із ладу за допомогою високочастотних випромінювачів, відомих в народі як «радіочастотна пушка». Такий спосіб крадіжок набув популярності переважно серед косівчан.

Для ефективнішого виявлення використання таких приладів, АТ «Прикарпаттяобленерго» співпрацює із ДП «Український державний центр радіочастот». Співпраця уже  дала свої плоди – за рік спільними зусиллями виявлено більше 40 випадків використання «пушок», 20 з яких виявили у Косівському районі.

В компанії розповідають, що найбільше на електроенергії намагаються зекономити не найбідніші люди. Як правило – це власники торгових центрів, відпочинкових комплексів, виробничих цехів. Серед лідерів у крадіжках – Івано-Франківськ (89 виявлених крадіжок на мільйон грн. від початку року), Долинський (43 крадіжки на 721 тисячу грн.) та Косівський райони (39 крадіжок на 420 тисяч грн.).

На думку експертів, нова методика визначення вартості безоблікової електроенергії мала б відбити у клієнтів бажання «прикрутити» лічильник, адже суми, які доведеться сплатити за новим тарифом, захмарні – від десятків до сотень тисяч гривень.

«Кожен споживач повинен для себе усвідомити, що для нього економічно вигідніше: щомісячно чесно сплачувати обсяг реально спожитої електричної енергії чи одноразово понести значні додаткові фінансові витрати на оплату вартості нових приладів обліку, погашення заборгованості за необліковану електричну енергію за вдвічі більшим тарифом, – розповідають в АТ «Прикарпаттяобленерго».-  Не слід забувати також, що штрафні санкції у випадку виявлення у споживача фактів крадіжки електричної енергії можуть сягати десятків та навіть сотень тисяч гривень».

Щороку недобросовісне споживання електроенергії обходиться крадіям в кругленьку суму – 2017 році «штрафи» перевищили 9 мільйонів грн., у 2018 – 13 мільйонів грн. Та не зважаючи на попередження від енергетиків, щороку знаходяться ті, хто самовпевнено намагається платити менше або ж не платити взагалі.

Наприклад, нещодавно у одному із торгових центрів м. Долина енергетики викрили факт безоблікового споживання електроенергії на суму більше 300 тисяч гривень. І хоча адміністрація понад півтори доби створювала перешкоди в доступі до приладів обліку, з допомогою поліції факт обкрадання таки вдалось підтвердити.

Енергетики наголошують, що встановлення споживачами приладів та конструкцій, що дозволяють споживати електроенергію без її обліку, є грубим порушенням чинного законодавства України. В компанії закликають використовувати електроенергію без крадіжок і цим вберегти себе від зайвих витрат, адже для інспекторів виявлення недобросовісного споживання – це лише питання часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Івано-Франківську – перший обласний центр, який почав подавати тепло до багатоповерхівок

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X