Відомий невідомий Франківськ: вулиця Базарна. ФОТО

21.05.2019, 15:48  |  Автор:   Менів Андрій

Івано-Франківськ із селами, підпорядкованими міській раді, має 530 вулиць. У фундаментальній праці історика та краєзнавця Михайло Головатого описані 200 найбільших і найцікавіших. Як зазначав автор, при виборі враховувалися такі критерії: важливість вулиці, її давність, пов’язаність з історичними подіями, наявність численних перейменувань.

WestNews поставив собі за мету дати детальний опис тим вулицям, які не увійшли у видання Головатого. Мова піде щонайменше про 200 невеликих і маловідомих вулиць, провулків, скверів, тощо. Ми подаватимемо інформацію щодо історії вулиць, усі назви й дати перейменувань. Особливу увагу буде звернено на перейменування в період незалежності, наведені короткі біографії і портрети всіх діячів, імена яких у назвах вулиць міста.

Зокрема, ми вже писали про вулицю 100-річчя Червоного Хреста та вулицю 2000-річчя Різдва Христового. Нині ж мова піде про вулицю Базарна.

Коротенька вулиця в центральній частині Івано-Франківська, є продовженням вулиці Шпитальної та сполучається із вулицею Дністровською.

Назви та історична довідка

За часів Австро-Угорщини та Польщі носила назву Масарська. Враховуючи, в цьому районі знаходився Тринітарський ринок (з 1930-х років), первісна назва вулиця походить від слова – масарство – переробка м’ясних продуктів, ковбасне виробництво.

В радянські части її було перейменовано на вулицю Базарна, а на місці Тринітарського пляцу створили базар «Колгоспний ринок». Він мав кілька локацій, писав «Репортер». М’ясо, молоко та овочі продавали прямо на площі. До речі, за радянського союзу вона перетворилась на вулицю Старозамкову, а сусідню вуличку Тринітарську перейменували на Колгоспну.

 

Птицю (живу й забиту) продавали у теперішніх квіткових павільйонах (початок вулиці Базарної), дині та кавуни – на майданчику, де тепер казначейство (колишній банк «Україна»). По неділях продавали акваріумних рибок, хом’ячків, черепах та іншу живність.

Нині вулиця фактично є продовженням Шпитальної, відтак, про те, що дана ділянка має назву Базарка мало хто й знає. Зрештою, продовольчий ринок перекочував на інший бік вулиці Дністровська, а про базар нагадують хіба що одноповерхові будівлі-магазини, а також так-званий ринок «П’ятачок».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Станіславів вчора і сьогодні: як виглядала вулиця Василіянок 100 років тому. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X