WestNews.com.ua

Відтепер усім в Україні, хто зазнав насильницького злочину, будуть виплачувати компенсації

15.07.2020, 16:21  |  Автор:   Назаренко Юлія

Сьогодні, 15 липня, Кабмін України підтримав законопроект, яким запроваджується механізм відшкодування шкоди потерпілим внаслідок насильницьких злочинів.

Про це інформує WestNews з посиланням на Міністра юстиції Дениса Малюська.
“Ще не зовсім перемога, але вже близько до неї: кожна людина, яка постраждала внаслідок насильницького злочину, отримуватиме компенсацію від держави! А тепер детальніше: Зараз усі, хто постраждав внаслідок насильницьких злочинів (зґвалтування, тяжкі тілесні ушкодження, вбивства близьких родичів), законом належно не захищені. Насильницький злочин ламає життя людини. Мало того, що людині злочинцем завдана шкода, далі доводиться їй витрачати час і гроші на лікування, похорони, ходити на допити та засідання суду. Отримувати бодай якусь компенсацію від злочинця вкрай неприємно, довго і часто практично нереально. Крок за кроком ми це змінюємо”, – написав на своїй фейсбук-сторінці Денис Малюська.
Відтепер, кожна людина, яка постраждала внаслідок насильницького злочину, отримуватиме компенсацію від держави.
Зокрема, виплати здійснюватимуться таким людям:
  • Кому злочином заподіяно тяжкі тілесні ушкодження
  • Близьким родичам померлих жертв злочину
  • Потерпілим внаслідок статевих злочинів
  • Потерпілим дітям, щодо яких було застосовано фізичне або психологічне насильство.
“Законом встановлюватиметься розмір мінімально можливого платежу – 40% прожиткового мінімуму.Фактичні розміри компенсаційних платежів встановлюватиме Кабмін, виходячи з наявних коштів у бюджеті. Виплату компенсацій здійснюватимуть регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Після проведення виплат, держава стягуватиме компенсацію з злочинця у порядку регресу”, – додає Міністр юстиції.
Також передбачено, що кожен, хто вчинив злочин або кримінальний проступок, сплачуватимуть спеціальний збір на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жертва кагарлицьких поліцейських розповіла про 10 годин знущань

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X