WestNews.com.ua

Викладачки ПНУ презентували перший в Україні підручник з “інклюзивної літератури”

23.02.2020, 16:00  |  Автор:   Порепа Петро

Викладачки університету Ольга Деркачова і Соломія Ушневич презентували перший в Україні авторський підручник “Література та інклюзія”. Це перший такий в Україні видавничий проєкт на інклюзивну художню літературну тематику.

Презентація відбулася в читальному залі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.Франка.  Автори підручника, докторка філологічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки початкової освіти педагогічного факультету Ольга Деркачова та кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри фахових методик і технологій початкової освіти педагогічного факультету Соломія Ушневич, кажуть, що тема літератури та інклюзії дуже важлива. Йдеться про людей з інвалідністю в закордонній і сучасній літературі.

“Сьогодні всі говорять про інклюзію, але в Україні ще недостатньо досвіду роботи в школі, в інклюзивних класах. А де бракує досвіду, допомагає література. Ми вирішили подивитися на проблему інклюзії з точки зору художніх творів, їхніх авторів, персонажів. Література допомагає не боятися говорити про те, що болить”,- говорить Ольга Деркачова.

Готуючи підручник, авторки розмежували зарубіжну та українську інклюзивну літературу, щоби показати, що в українських творах також піднімається тема людей з особливими потребами.

“Цей підручник – це не лише можливість ознайомитися з найновішими здобутками зарубіжної та української інклюзивної літератури. У перспективі – це плідна співпраця зі студентами на рівні написання бакалаврських, магістерських робіт, робота з вивчення функціональних методик та формування індивідуальних підходів у роботі з дітьми з інвалідністю,” – розповідає доцентка Соломія Ушневич.

Ольга Деркачова розповіла, що в підручнику йдеться про ту інклюзивну літературу, ті твори, у яких героями є люди з інвалідністю. Більшість текстів  – це новітня література, в якій все живе і змінне.

До кожної теми в підручнику “Література та інклюзія” подано QR-коди, перейшовши за якими, можна прочитати письменницькі історії, почути музику та переглянути фільми. Також в книзі є методичний навігатор, який пропонує різні стратегії аналізу художнього твору, йдеться у повідомленні ПНУ.

Це вже не перша спільна робота Ольги Деркачової та Соломії Ушневич. Раніше співавторки вже презентували підручники «Літературна казка Великої Британії», «Літературна казка Німеччини та Австрії», “Літературна казка Польщі”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську презентували збірку “Олюднимо історію разом”, в яку ввійшли есе учнів 2-10 класів області про історії життя своїх родичів, спогади

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X