WestNews.com.ua

Виконком прийняв рішення про консервацію археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці

06.08.2020, 16:45  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Міськвиконком прийняв рішення про консервацію та ознакування археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці

Відповідний проєкт рішення підтримали 6 серпня 2020 року члени виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Беручи до уваги пропозиції архітектурно-містобудівної ради (протокол засідання від 29.01.2020 р.) та консультативної ради з питань охорони культурної спадщини міста Івано-Франківська (протоколи засідань від 28.01.2020 р. та 28.05.2020р.), Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності підготувало проєкт рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, яким передбачається провести роботи з консервації та ознакування археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки.

Згідно з рішенням, Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради виступить замовником проєктно-кошторисної документації на консервацію археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки, виявлених за результатами першої черги археологічних досліджень, з їх ознакуванням та зі встановленням інформаційної стели.

Нагадаємо, що 11 липня 2019 року виконком уповноважив Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради оголосити відкритий архітектурний конкурс на найкращий проєкт щодо музеєфікації Тисменицької брами Станіславівської фортеці

Згідно з Положенням, конкурс проводився з 18.07.2019 до 18.11.2019. Попри те, що свого часу питання музеєфікації Тисменицької брами мало широке обговорення в різних колах зацікавлених осіб, на сам конкурс надійшла лише одна заявка. Конкурс було визнано таким, що не відбувся. Відповідне рішення було прийнято 05.12.2019 виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

Однак в Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради вирішили не закривати питання, а довести справу до логічного завершення – сформувати свої пропозиції по подальшій долі музеєфікації Тисминецької брами.

Тому питання музеєфікації було винесено на розгляд двох дорадчих органів при Управлінні: архітектурно-містобудівної і консультативної ради з питань збереження культурної спадщини. Щоб і дати оцінку проєктам, розробленим в рамках конкурсу, що не відбувся, рівно як і висловленим ідеям на цю тему. А в результаті – отримати від них фахові рекомендації. Ці рекомендації і стали основою для формування пропозиції від нашого Управління до міського керівництва та підготовки проєкту рішення.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X