WestNews.com.ua

Вимога щеплювати дітей обов’язково – нормальна світова практика, – Уляна Супрун

14.09.2018, 8:45  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Як вже повідомяв WestNews, дітям без щеплення не можна відвідувати навчальні заклади. Якщо вакцинація учням протипоказана — мають принести відповідну довідку.

З таким розпорядженням до обласних адміністрацій звернулися Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки.

Детальніше про «нововведення», яке обурило чималу кількість батьків, розповідає в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун:

«Вимога щеплювати дітей обов’язково – нормальна світова практика. І в таких країнах як Канада, Австралія, Словенія, Німеччина, США та Бельгія – діє чіткий та часом суворий нагляд за дотриманням умов вакцинації. Починаючи від великих штрафів за відмову від вакцинування до зобов’язання школи доповідати в департаменти здоров’я про такі випадки з можливим відстороненням дитини від навчання.

Дитячий садок чи школа – це місце, де діти мають навчатись, розвиватись та спілкуватись з однолітками, а не отримувати небезпечні хвороби. Тому згідно з законом, в Україні відвідувати державні навчальні заклади можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень.

Для деяких батьків, які не планують вакцинувати своїх дітей – це може бути не найкраща новина. Втім, запевняю, що Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України не прагнуть ускладнювати їхнє життя. Це потрібно для того, щоб вберегти дітей від небезпечних хвороб, від яких надійно захищає щеплення. Тільки з дотриманням такого правила ми можемо гарантувати їхню безпеку.

Тому вакцинувати дітей необхідно всім. Виключення становлять ситуації, якщо у дитини є протипоказання до вакцини. В такому випадку їй надається відповідна довідка на основі медичного огляду лікаря. В подальшому лікарська комісія буде приймати рішення щодо допуску дитини до садка та школи. Наприклад, рішення щодо заборони може бути прийняте в разі ускладнення епідемічної ситуації.

Наразі в Україні спостерігається складна епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб. Через низький рівень охоплення вакцинацією, захворюваність на кір, краснуху, паротит, кашлюк та дифтерію набуває небезпечного характеру.

З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені. Адже вакцинація – єдиний надійний захист від цих інфекцій.

У Календарі профілактичних щеплень також можна дізнатися, які вакцини та в якому віці потрібно зробити дитині та собі обов’язково: https://bit.ly/2KYHAjy. Якщо ви пропустили будь-яке з цих щеплень – зверніться до лікаря та отримайте ваш захист!

Вакцин достатньо в усіх регіонах України. Закликаю місцеву владу проконтролювати, щоб вони були у всіх кабінетах щеплень.

Ми не маємо чекати спалахів хвороб, аби захистити себе та своїх рідних. Особливо, коли це стосується дітей! Тому робіть щеплення та будьте здорові!», – йдеться у дописі Уляни Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ВЖЕ НЕ ВПЕРШЕ НАС У ТАКОМУ ЗВИНУВАЧУЮТЬ”, – ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ. ФОТО

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X