WestNews.com.ua

“Випускники 2020-го, вас кинули”: Верховна Рада прийняла скандальний законпроект про зміни до закону про вищу освіту

03.07.2020, 16:48  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Сьогодні, 3 липня, Верховна Рада прийняла законпроект про зміни до закону про вищу освіту.

Цей законопроект про особливості вступу до установи вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Передбачено запровадження можливості вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти.

Вступ за квотою був передбачений лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим і міста Севастополя до уповноважених закладів вищої освіти.

“За” проголосували 310 нардепів.

Основне з закону:

  • брати участь у конкурсі в межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у закладі вищої освіти в межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти (наукових установ) України мають право особи (за їхнім вибором), які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, осіб, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, діти військовослужбовців, учасників бойових дій, співробітників Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, які загинули під час виконання службових обов’язків, діти медичних працівників, померлих внаслідок  інфікування коронавірусною хворобою (COVID-19), а також військовослужбовці військової служби за контрактом – при вступі до військових закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
  • Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, та які отримали документ про повну загальну середню освіту, прийом на навчання до закладів вищої освіти здійснюється відповідно до абзаців першого – четвертого частини четвертої цієї статті або на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у закладі вищої освіти у межах установлених квот прийому до закладів вищої освіти України.
  • Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть за їх бажанням разово скористатися правом на безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб у порядку, визначеному Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти”.

У соцмережі активно коментують даний законопроект, українці вбачають в ньому повну “діру” в системі освіті”:

“Випускники-20, вас кинули: багатьом розумникам, які наполегливо працювали , щоб навчатися у престижних вишах України, майже нічого не світиться”, – пише Марія Томенчук.

“Цим законопроектом кинули в багно пам’ять загиблих героїв, дискримінували дітей АТОвців та збільшили діру в державній безпеці”, – коментує Софія Федина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпаття доставили гуманітарну допомогу зі Швеції. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X