Внаслідок недбалості лісників на Прикарпатті незаконно зрубали деревини на 4 млн

У Надвірнянському районі через недбалість лісників незаконно зрубали деревини на понад 4 мільйони гривень.

Про це журналістам West News повідомили у прес-службі прокуратури Івано-Франківської області.

Правоохоронці встановили, що внаслідок неналежної охорони ввіреної працівникам Надвірнянського лісгоспу території лісу з грудня 2014 по жовтень 2016 року допущено незаконну порубку дерев різних порід об’ємом 709,33 м3.

Таким чином, навколишньому природному середовищу спричинено збитки на понад 4 млн грн.

Відомості про подію прокуратурою області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст. 367 (службова недбалість ) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше депутати Надвірнянської районної ради звернулися до обласної ради з проханням вжити заходів для недопущення здійснення незаконних рубок лісу та запровадити механізм громадського контролю за лісами.

На території сіл Гаврилівка, Парище, Лісна Тарновиця, Тисменичани та інших сіл Надвірнянського району  знаходяться землі лісогосподарського призначення, користувачем яких є, зокрема, Надвірнянський спеціалізований агролісгосп ОП “Івано-Франківськоблагроліс”.

Останнім часом рубки лісу на території вказаних сіл відбуваються в великих масштабах та з порушеннями норм законодавства (під виглядом санітарних рубок здійснюється суцільна вирубка лісу (в т. ч. цінних порід дерев), вид, спосіб, об’єм та інші показники рубки, які зазначені в лісорубних квитках, не відповідають фактичним показникам здійснених рубок. Відбуваються значні зловживання.

На сесії Івано-Франківської обласної ради, що відбулася 21 жовтня 2016 року та була присвячена лісовому господарству області, представники цих сіл подали голові облради спільне звернення, в якому висловили свою позицію та прохання.

Нагадаємо, ОП “Івано-Франківськоблагроліс” контролює роботу семи підприємств, зокрема Надвірнянського спецагролісгоспу, є комунальним підприємством Івано-Франківської обласної ради і відповідно їй підпорядковується.

Загрузка...

Comments are closed.