WestNews.com.ua

Вперше за 80 років розпочали реставрувати знамениту обсерваторія на горі Піп Іван. ВІДЕО

15.08.2020, 13:09  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

“Білий слон” – так називають знамениту обсерваторію на горі Піп Іван, зараз там проходить реставрація і споруду обносять риштуванням.

Шлях на знамениту гору починається із найвисокогірнішого села України Дземброні. Звідси за годину можна дійти до дзембронських водоспадів, а ще за годину – до неймовірного за красою урочища Вухатий камінь. А ось до Чорної Гори доведеться йти не менш як чотири години.

Знамениту обсерваторію нині будівельники з усіх боків обкладають риштованням. Бригада з Тернопільщини використовує кожну хвилину гожої днини.

“Я вам скажу, за таких умовах не кожен зможе працювати, деколи буває 0 градусів, або, як сьогодні, 18. Кожен день змінюється погода”, – ділиться будівельник Владислав Григорович.

Будівельники збиралися розпочати реконструкцію наприкінці травня, але не змогли, бо на горі ще лежав сніг. Зараз основне завдання – повернути у стіни камені, які звідти повипадали за останні 80 років. Обсерваторію побудували у 1938 році, відтоді ніколи не ремонтували.

Інше завдання – просушити шов між камінням. “Оце все, якщо взяти і понюхати, то воно пахне пліснявою, намулом, вологістю. Ми будемо між камінням вибирати ось цей весь мох, оце все, що поросло за ціле століття. Шви ми відновимо, як воно було”, – запевняє бригадир Михайло Пілецький.

Цю роботу будівельники мають закінчити до перших морозів, а вони приходять на Чорну Гору восени.

Деталі у сюжеті ТСН:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 15 серпня

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X