Вступна дивовижа -2019: філологія має друге всеукраїнське місце за кількістю поданих заяв

20.07.2019, 14:48  |  Автор:   Власенко Власта

Вступна кампанія – 2019  – в розпалі. Трохи навіть несподіваного розмаху в попиті спеціальностей цього року  набирає філологія: друге місце за кількістю поданих заяв по Україні.

Про особливості цьогорічного “філологічного феномену” в Україні і на Прикарпатті розповів доктор філологічних наук, професор, декан Факультету філології Роман ГОЛОД.

Романе Богдановичу, хоч вступна кампанія ще у розпалі, а вступників, як і курчат, у вересні рахують, все ж на даний момент, очевидно, вже склалася якась загальна картина й основні тенденції розвитку цьогорічного вступу…

Для початку зазначу, що серед спеціальностей, які викликають найбільший інтерес у цьогорічних вступників, є, зокрема «право», «філологія», «менеджмент». Про це свідчить статистика, яку подає МОН підчас нещодавнього брифінгу.  Отже, трохи навіть  несподівано, але  спеціальність “філологія”  переганяє в попиті багато звиклих фаворитів і набирає популярності серед студентів. “ТОП-5 спеціальностей за кількістю поданих електронних та паперових заяв. На першому місці – 081 Право. Кількість поданих заяв на цю спеціальність – 77 тис. 519. На другому місті 035 Філологія. 56769 заяв подано, – зазначила директор ДП “Інфоресурс” Оксана  Бєлік.. На третьому 073 Менеджмент – подано 51359 заяв. На четвертому – 014 Середня освіта – 46096 заяв подано. На п’ятому – 122 Комп’ютерні науки – 36392 заяви”. 

А як справи з заявами  на факультеті, яким Ви керуєте?

202, 269, 284,…Знаєте що це? (сміється – авт.)  Це цифрова динаміка від подання заяв на спеціальності факультету, який очолюю. Мені сьогодні приємно, що цього року так підвищується увага й цікавість абітурієнтів до базових для факультету спеціальностей – «Філологія. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література», «Журналістика». Термін подання заяв ще не закінчився, все ж ми розуміємо, що подані заяви – це ще не гарантія подання оригіналів документів, оскільки загалом абітурієнт цього року має право подати 7 заяв на 4 спеціальності.

Доки триватиме процес подання заяв?

Термін подання заяв на навчання для здобуття  ОР  бакалавра на основі повної загальної середньої освіти завершується о 18.00 годині 22 липня 2019 року – для осіб, які вступають тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Якщо порівнювати цьогорічний вступ із попередніми, сам процес створення електронного кабінету вступника, реєстрації заяв, подання документів полегшився чи ускладнився?

Поки що очевидною є тенденція до спрощення та полегшення як щодо вступних «поневірянь» студента, так і щодо праці приймальної та відбіркових комісій. Це стосується і роботи серверів (зависання системи було найприкрішою обставиною вступних кампаній попередніх років), і кількості можливих заявок щодо обраних пріоритетів, і порядку інформування (як з боку МОНу, так і внутрішньо університетського), і загальної обізнаності вступників і їхніх батьків із особливостями всупної кампанії та правилами прийому, і з загальними вимогами до оформлення відповідних паперових документів тощо.

Чи передбачає робота у приймальній і відбіркових комісіях консультативну роботу з абітурієнтами?

Так, звісно. Окрім цілорічної консультативної роботи, яку професорсько-викладацький колектив університету перманентно проводив упродовж 2018-2019 навчального року в рамцях профорієнтації, ми надаємо всю необхідну інформацію та допомогу абітурієнтам і їхнім батькам ще й безпосередньо у процесі вступу: від створення електронного кабінету – до надання всієї інформації щодо особливостей навчання на тих чи тих спеціальностях. Адже ми розуміємо, що вибір, який робить зараз абітурієнт, впливатиме на все його подальше життя. Тому ми не боремося за абітурієнта будь-якою ціною, а допомагаємо йому зробити в житті правильний вибір, аби його майбутнє навчання і майбутня робота стали для нього сродними і приносили не тільки користь, але й задоволення.

Які фактори, на Ваш погляд, спричинили збільшення попиту на філологію цього року?

З дипломом бакалавра філолог може йти працювати вчителем у школу (зарплата вчителя зараз на досить доброму рівні, це всім відомо),  після магістратури – також і  викладати у вищому навчальному закладі, може бути науковцем, дослідником, може працювати в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, в різних ЗМІ, може бути перекладачем (популярні у нас також напрями польської та чеської філології), однозначно, що вагомим фактором є і можливість приватної роботи під час підготовки до зовнішнього незалежного  оцінювання… Ми не особливо вітаємо таку форму, бо знання повинні отримуватися в школах, а не на приватних уроках, але я добре розумію ці реаліїї життя і вважаю, що це теж – одна з вагомих причин пріоритетності філології.

Але знаєте, що найголовніше я би хотів тут сказати?.. За часи моєї роботи на факультеті я бачу, що до нас ідуть діти, які справді люблять рідну мову і літературу і, може прозвучить пафосно і банально, отримують в нас великий обсяг філологічних знань не лише для заробітку, але, уявіть собі, для розвитку й утвердження української філології… Посмію сказати, що саме на Факультеті філології збирається майбутня ідеологічна основа збереженння та захисту нації… Бо вже нині бачимо до чого довела відсутність української ідеології загалом…

На що очікуєте після завершення вступної кампанії?

На велику кількість найкращих студентів у світі! (сміється  – авт.)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 новацій українського правопису

 

 

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X