WestNews.com.ua

Вступна кампанія-2018 в Івано-Франківську: проблеми, нововедення, популярні спеціальності

28.07.2018, 16:30  |  Автор:   Власенко Власта

Цьогорічна вступна кампанія у порівнянні з 2017 роком пройшла без труднощів як для батьків з абітурієнтами, так і для приймальної комісії. Система, за допомогою якою приймали документи (ЄДЕБО), працювала цього року без збоїв, заяви до комісій доходили, абітурієнти не поспішали подавати заявки в перші дні, що могло б привести до перенавантаження бази.

Журналістка WestNews дізнавалась, як повпливали цьогорічні нововедення на подачу заяв, які спеціальності користуються попитом серед абітурієнтів та як оцінюють процес вступної кампанії випускники.

Однією з особливостей вступної кампанії у 2018-му році є те, що зменшили кількість заяв, які абітурієнт може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце. Якщо у 2017-му було дев’ять заяв на чотири спеціальності, то цього року – це сім заяв на чотири спеціальності.

Загалом, обійшлося без системних проблем. Вступники більш свідомо віднеслися до подачі заяв.  У минулі роки вони подавали заяви в перші дні і це, очевидно, перенавантажувало саму електронну систему і давало збої у роботі. Слід додати, що система існує з 2011-го року, і тільки цьогоріч все пройшло спокійно та планомірно.

“Звернення вступників, звичайно, були. Але це більше всього через новітні інформаційні технології, які не кожен може опанувати. Батьки з абітурієнтами приходили до консультаційного центру, щоб зареєструвати електронний кабінет, подати заяву на вступ. Проблеми виникали тільки через неуважність вступників: вносили не ті дані, вказували неіснуючі електронні адреси,” – каже Руслан Запухляк, відповідальний секретар приймальної комісії ПНУ.

Іще одне нововведення – це встановлення мінімальної кількості балів – 150 – з другого та третього конкурсних предметів для вступу на медичні спеціальності: “Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один із університетів Івано-Франківська потрапив у ТОП-20 найпопулярніших серед абітурієнтів

Ігор Сарапук, відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ, каже, що порівняно з минулими роками кількість поданих заяв зменшилась на ці спеціальності.

“Відбувся певний перерозподіл. Вступники, які не мали можливості подати заяви на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”, подали на “Фармацію”, а частина на “Фізичну терапію, орготерапію”. Нам досить приємно, що є заохочення до спеціальності “Фізична терапія, орготерапія”, яка у нас функціонує другий рік. Кількість заяв помітно зросла порівняно з минулим роком,” – говорить Ігор Сарапук.

Діана Цьомко подавала заяви на спеціальність “Медицина” у п’ять ВНЗ, у тому числі й Івано-Франківськ, та на “Інженерію програмного забезпечення” у два навчальні заклади. Розповідає, що цілком задоволена процесом вступної кампанії.

“При подачі документів великих труднощів не виникало, тільки були невеликі проблеми зі скануванням фото і додатку. Електронний вступ – це дуже зручно, як на мене. Усе дуже зрозуміло, не потрібно нікуди їхати і стояти в чергах,” – каже абітурієнтка.

Станом на 26 липня до Прикарпатського національного університету подали 19 559 заяв. З них на перший курс бакалаврату – 12 976 заяв. Найбільш популярними спеціальностями навчального закладу є “Філологія (англійська мова)” , “Право”, “Дошкільна освіта”, “Туризм”, “Історія та археологія”, і “Міжнародні відносини”. Найбільше, 17 600 гривень, потрібно заплатити за спеціальність “Філологія (Германські мови і літератури, переклад включно)”, найменше, 10 200 гривень – “Фізика та астрономія”, “Середня освіта (фізика)”, “Прикладна фізика та наноматеріали”.

Кількість поданих заяв до медичного університету становить 4 772 заяви, з них електронних – 3 972. Фаворитами серед спеціальностей є “Медицина”, “Фармація”, “Стоматологія” та “Фізична терапія, ерготерапія”. Найдорожчою залишається “Стоматологія” – 34 000 гривень, найдешевшою – “Фізична терапія, ерготерапія” – 11 000 гривень.

У національному технічному університеті нафти й газу популярними залишаються економічні, технічні спеціальності, також “Філологія (англійська мова)” і “Туризм”. За “Прикладну механіку” або “Метрологію” цього року абітурієнти заплатять 10 500 гривень, а за “Архітектуру та містобудування” – 15 500 гривень.

В Івано-Франківському університеті права імені Данила Галицького найбільше заяв подають на спеціальності “Готельно-ресторанна справа”, “Філологія (англійська мова)” і “Право”. Найдорожчою спеціальністю є “Право” (15 000 гривень), найдешевшою – “Богослов’я” (7 000 гривень).

Абітурієнти, яких рекомендовано зарахувати на бюджет, мають подати оригінали до 18:00 6 серпня. Проте вступна кампанія не закінчується. Зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання триватиме до 30 вересня.

Підготувала Ольга Веркалець

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секрети успіху: 200-бальники з Івано-Франківська поділилися порадами, як успішно здати ЗНО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X