WestNews.com.ua

Що таке Book Forum і чому варто його відвідати

21.08.2019, 19:40  |  Автор:   Хромей Зоряна

Як раніше писав WestNews, 18-22 вересня у Львові відбуватиметься наймасштабніший культурний фестиваль України.

Book Forum Lviv або BFL, також відомий до 2018 року як Форум видавців у Львові — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року щовересня відбувається у Львові.

Коли 1994 року відбувся перший «Форум видавців», він створювався для того, щоб допомагати вітчизняним видавцям представляти себе, формувати ринок. Відповідно, від того, як змінюються читач, ринок авторів і перекладів, як часто українські письменники відвідують закордонні резиденції, скільки наші видавці мають контактів з іноземними агентами, залежить і Book Forum. Фестиваль є відображенням тих глобальних процесів, які відбуваються у галузі, – розповідає програмна директорка “Форуму видавців” Софія Челяк.

Book Forum став «Знаковою подією для української культури». Адже завдяки великій любові команди BFL до того, що вони роблять, і постійному бажанню чогось нового, книжковий форум отримав цю нагороду від Українського культурного фонду.

Хоча й досі в Україні дуже мало масштабних книжкових фестивалів, за останні роки помітно виросла зовнішня конкуренція.  Проте саме вона мотивує організаторів робити свою справу краще, тримати планку, бути визначними.

За період підготовки Форуму, я, як правило, худну на 8 кілограм, мрію про сон. Але після Форуму, я, насправді, найщасливіша людина на землі, що пише звіти і з любов’ю загадує про все, що вдалося зробити. Для мене Форум видавців і Літературний фестиваль — це не робота. А можливість! Можливість бути в центрі подій. Бути свідком історії. І навіть творити цю історію. Дуже чітко відчувається, що зовсім швидко настане щось нове у культурі, суспільстві і, зокрема, в літературі. BookForum — це можливість тримати руку на пульс найважливіших літературних подій, – ділиться враженнями журналістка.

Команда організаторів Форуму видавців у Львові складається із дійсно крутих спеціалістів, котрі весь час підтримують і оберігають одне одного.

Завдяки злагодженості та невтомній праці, організатори Катерина Шевченко, Любов Борщова, Анна Батищева, Уляна Татух, Софія Челяк та інші члени команди підготували численні програми для книгоманів.

Що ж у програмі?

Дискусії та лекції про те, хто і як користає з соціальної та моральної паніки. Мистецтво соціальної дії обговорюватимуть Ярослава Кравченко, Микола Княжицький, Аркадій Бабченко, Ольга Балашова, Олександра Коваль та Анастасія Платонова. Як через культурний переклад трансплантувати чужий досвід міркуватимуть Катерина Калитко, Сергій Жадан, Оксана Луцишина, Роксоляна Свято та Ян Ваґнер. Артем Чех, Ігор Померанцев, Дорж Бату, Андрій Курков та Войцех Яґельський дискутуватимуть про те, коли виникає довіра в спільнотах і як ми її втрачаємо.

10 подій 26 BookForum об’єднує тематичний кластер «Війна». Серед них — письменницька розмова про те, як переживають досвід війни; дискусія «Протидія російській пропаганді та щеплення від спроб переписати історію всередині країни», презентації книжок Володимира Рафєєнка, Романа Коваля, Артура Юркевича і Малхаза Джаджанідзе;  дискусія Ірени Карпи та Сергія Жадана про культуру як інструмент гібридної війни; розмова українських та польських репортерів і письменників про особливості висвітлення війни в сучасній літературі та художньому репортажі.

Щонайменше 28 подій включає тематичний кластер «Жінка в темі». Ірина Подоляк, Олександра Коваль, Лариса Денисенко, Ірина Славінська та Олеся  Островська-Люта візьмуть участь у подіумній дискусії про жіночі обличчя лідерства у культурі. Феміністична майстерня проведе лекцію про архетипи образу жінки в українській літературі. У межах кластеру також відбудеться перша в Україні зустріч із фіналісткою Пулітцерівської премії 2018 року, американською письменницею Еліф Батуман.

Це та багато іншого чекає на Вас у вересні!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 18-22 вересня у Львові відбуватиметься наймасштабніший культурний фестиваль України

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X