Я думаю, справжня незалежність, в тому форматі, про яку я мрію ще не прийшла, – Тарас Тополя

144

Тарас Тополя — лідер і вокаліст популярного музичного гурту “Антитіла”, автор пісень, що не сходять з топів музичних хіт-парадів. В гурту дуже насичений гастрольний графік – це і сольні концерти, і фестивалі, і багато різних заходів.

З 26 річницею Дня Незалежності Франківськ приїхали привітати “Антитіла”. Перед концертом  WestNews поспілкувалися з Тарасом про Незалежність, музику, зміни у колективі та багато іншого.

antytila

Коли для Вас Україна стала незалежною?

Я, думаю, справжня незалежність, в тому форматі про яку я мрію, ще не прийшла. Вона полягає в багатьох факторах. Незалежність має бути в голові, в певній культурній традиції, люди ментально мають скинути цей психологічний комплекс меншовартості. Звичайно, має бути економічна незалежність, ну і політична воля до такої незалежності. І в 91, і революція помаранчева, і революція 2014 2004 – це є всі цеглинки в розбудові української незалежності.

Зараз діють квоти на музику в теле- радіоефірах. Як думаєте чому треба було діяти через державу, щоб люди слухали українське?

Справа в тому, що тут є історичний аспект – дуже багато років українцям м’ягко і не дуже промотували російськомовну музику і вживлювали українців в російськомовний історичний простір. З моменту фактичного настання української незалежності в 2014 році, потрібно було робити, і власне держава почала це робити – відкат на позиції, принаймні, 90 року, коли українська мова була, скажемо, так в тренді. Ця державна політика підхоплюється громадським суспільством –  промотується українська мова і українська пісня, українська телепередача, українська книжка. , для того, щоб цей український тренд посилювати і створювати своє дружнє, рідне україномовне інформаційне поле.

На даному етапі українська музика є незалежною?

Митці вільні у виборі своїх тем, як були так і є. Просто зараз очевидним стало те, що квоти впливають на вибір мови, якою писати українським співакам, співачкам, командам, яку музику створювати продюсерам. Вони знають, що україномовна пісня має більше шансів зайняти ефір на українському радіо. Звичайно, це буде спонукати до написання україномовної пісні. Незалежність від Москви. Ми починаємо ставати музично незалежними від неї. Цей підйом всього українського, який стався за останніх три  роки показує, що ми здатні і спроможні, що в нас все є для того, щоб сформувати свій повноцінний український музичний ринок.

2___680_650x410

Чи така ж сама віддача людей у турах закордоном?

Віддача всюди гарна там якщо артист виходить на сцену і робить роботу з любов’ю, співає з натхненням тому, що в Україні, що в Америці концерти проходили дуже гарно. Зокрема, українці Америки, які приходили на наші концерти розуміли про що ми співаємо власне. Але в кожному місці це було тепло, по-душевному. Дуже багато людей реально чекали нас, чекали української музики –  сучасної, свіжої, якої в них там немає. Враховуючи що в цьому ще й дефіцит, то вони дуже з любов’ю нас зустрічали.

Чим запам’ятався Вам Франківськ?

Франківськ мені подобається своєю архітектурою, людьми. Франківськ з самого мого дитинства це є місто, де чи не вперше виїхав в років 6  з своєю вчителькою музики. Нас вивезли в Яремче, в похід. Я пам’ятаю Франківськ, я пам’ятаю людей , які зустрічали тоді нас, дітей, як дружно і любляче вони тоді до нас ставилися.  З Франківськом у мене лише позитивні асоціації пов’язані. Ну і звичайно, коли Антитіла приїжджають з сольними концертами і збирають повні зали, то це так само дуже приємно.

А щодо світової популярності? Не хочете заявляти про себе на цій арені?

Звичайно, хочеться, але треба розуміти чи нас там чекають, це раз. Друге, що ми можемо дати світовій музиці таке англійською мовою чого ще немає.

Дуже багато у вас гастролей – чи не берете з собою в тури, на фестивалі своїх дітей?

Ні, ще рано, не думаю, що їм це потрібно. Це може зі сторони тільки здається так, що гастрольна діяльність це щось легке – постійно подорожі, мандрівки, посмішки і так, звичайно, це все є. Але є інша сторона гастрольної діяльності, та й взагалі артистів які багато гастролюють, а ми дуже багато гастролюємо – це те, що ти постійно в напруженні, постійно в дорозі, хаотично харчуєшся, графік абсолютно невнормований і звичайно, що дітям маленьким це абсолютно ніяк не в плюс. Тому вони краще будуть дома з тими людьми які їх люблять, або з дружиною, або нашими бабусями-дідусями. Це для них поки-що найкраще.

ALYOSHA_concert_5

Що до самих «Антитіл». В колективі змінився склад, чи це символізує це нове життя гурту?

«Антитіла» завжди експериментують музично. В нас від альбому до альбому є рефрешин. Те, що змінився барабанщик – це була таке спільне рішення команди, нашого попереднього барабанщика, Дениса Швеця, і нас. Він захотів якоїсь нової віхи в своєму житті – рухатися вперед якось трохи по-іншому. Для нас це також позитивно тому, що коли приходять нові люди і приносять свіжі ідеї, ентузіазм, натхнення, які ще не зіпсовані цією гастрольною діяльність, коли в рік ти даєш десь 150 концертів. Ти вже призвичаївся для цього, це так звично, буденно. От прийшов до нас Дмитро Водовозов – в нього очі горять, він хоче, він дає нове паливо в команді. Тому мені здається це добре.

Які плани на наступний, 2018, рік?

Плани грандіозні ще на 2017 рік. Збираємося випустити декілька синглів, зняти декілька відеокліпів. На 2018 рік надіємось, що це буде ще один масштабний тур. Планка в нашого гурту – ми збиремо «Вемблі».

Розмовляла Люся ГРИБИК

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли ви відчули, що Україна стала незалежною: думки франківчан

Comments are closed.
Новини за датою

Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Вибір редакції

Загрузка...
109 queries in 4,575 seconds.