Я хочу своїми роботами приносити радість людям, – у Франківську нагородили лауреатів обласної премії в галузі мистецтва. ФОТО

У середу, 19 квітня, в Прикарпатському музеї мистецтв відбулося вручення обласної премії імені Ярослава Лукавецького в галузі мистецтва та архітектури. Премію проводять вже більше 10 років і кожного року у номінантах з’являються нові імена, інформує WestNews.

Одна із лауреатів Оксана Бейлах розповідає, що в житті її кредом є працювати і приносити людям радість.

“Я хочу своїми роботами приносити радість людям. На своїх сорочках я робила акценти не на самій сорочці, а на техніці вишивки. Вона індивідуальна, я об’єднала у ній різні напрямки і поєднала творчі експерименти. Тепер моя техніка стала такою, яка оздоблює одяг”, – розповіла лауреатка.

Начальник управління культури Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак каже, що це щорічна премія, яку проводять уже протягом 10 років. Кожного року, каже, приємно бачити нові імена.

“Дуже важливо, що у галузі нашого мистецтва з’являються нові імена молодих митців. Вони своєю творчістю показують свій талант. У нас є представники уже забутих промислів, та ми бачимо, що ремесло не забувають”, – зазначив Федорак.

Загалом, є три номінації, в яких позмагались митці. Це образотворче народне мистецтво, дизайн та архітектура. На жаль, цьогоріч робіт в номінації архітектури не було, проте багато інших талановитих митців показали свій талант. Члени комісії, які обирали кращих, звертали увагу на якість, довершеність роботи та її концепцію.

Голова комісії Ігор Пасічняк зауважив, що цього року премія була особливою.

“Я не хочу цим применшити значення попередніх премій, та у цьому році боротьба була більш напруженою, були серйозні претенденти, та ми змогли прийняти консолідоване рішення, – розповів Пасічняк. – Тішить, що на Прикарпатті багато творчих людей, які мають що показати і представити на таку премію “.

Відтак, лауреатами премії стали: Оксана Бейлах у номінації дизайн в українських традиціях, Петро Грицюк – образотворче мистецтво, Олег Заставний – за значний внесок у розвиток мистецтва, Дарія Приймак – за збереження та відновлення традиції народних українських килимів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатський богатир став другим на американському чемпіонаті. Вражаюче ВІДЕО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.