“Я не можу на нього впливати, неконтрольований він”: у франківському суді адвокат відмовився захищати підозрюваного Дерещука

13.03.2019, 16:25  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, 13 березня, у Івано-Франківському міському суді відбулося слухання у справі Михайла Дерещука.

Справу веде колегія суддів Хоростіль, Деркач, Руденко. Варто зазначити, що у судді Зеленко закінчилися повноваження, тому справу Дерещука передали судді Хоростіль, інформує WestNews.

Чоловіку інкримінують ч. 1 ст. 115 («Умисне вбивство») та ч. 1 ст. 263 («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»). На засіданні, яке відбувалося 12 березня, обвинувачуваний зазначив, що, на його думку, його утримують незаконно і вимагав випустити його зі СІЗО. Однак колегія суддів ухвалила провести судовий розгляд у справі стрільця “Дири” на підставі обвинувального акту. А вже наступного засідання, 25 квітня, стало відомо, що чоловік дуже хворий, тому він просить змінити йому міру запобіжного заходу. Засідання, яке мало відбутися 18 травня, суддя Зеленко була змушена перенести, оскільки на під час слухання у підозрюваного раптово піднявся тиск. Вже 1 червня у суді відбулося слухання під час якого допитали потерпілих, а саме дружину та дочку померлого – Гербін Галину та Гербін Інну. На засіданні 21 жовтня допитали свідка – Святослава Брецко. А 21 грудня допитали свідків Терлецького та Косів. 25 лютого у суді допитали Вікторію Романко. 

На засідання 13 березня з‘явилися обвинувачений Дерещук, його захисники Боднарчук та Клименко, потеріпілі Галина та Інна Гербіни та їх представник Камінський. Одна не з’явився свідок Корнута. Це свідок зі сторони потерпілих. Прокурор каже, що цей свідок є додатковим. Тому переконує, що варто розпочати дослідження письмових доказів. Захисник потерпілих та потерпілі не заперечили.

Адвокат Клименко подав заявку про самовідвід. Підстави – неоплата послуг адвоката. Захисник зазначає, що не має сили вплинути на його поведінку.

“Ми не можемо узгодити позиції. Я не можу на нього впливати, неконтрольований він”, – каже Клименко.

«Йому передавали гроші. Є свідки. То, що він собі пише, це одне. Або хай віддає гроші, або хай працює далі. Я від нього не відмовляюся»,  – каже Дерещук.

Колегія суддів, порадившись на місці, вирішила прийняли та задовольнити заяву Клименка.

Засідання продовжили розглядом клопотань віз обвинуваченого.

“У мене є клопотання щодо заперечення до складу суду. Я подавав вже багато клопотань, і жодне не було розглянуте. Натомість клопотання потерпілих про долучення ще одного свідка – розглянули. Подавав також клопотання, щоб висвітлювали засідання у мережі. Щоб все було прозоро”,  – говорить під час слухання Дерещук.

Крім того, підозрюваний просить розглянути клопотання про притягнення до відповідальності адвоката Клименка, адже, за його словами, він не з’являвся на засідання. Прокурор стверджує, що це клопотання варто залишити без розгляду, адже адвокат уже не є учасником слухання. Порадившись на місці, судді вирішити відмовити у задоволенні цього клопотання, бо це не є компетенцією суду. Суддя Хоростіль переконує, що це питання варто вирішити у порядку цивільного судочинства.

5 жовтня Дерещук подав клопотання про грошове стягнення з потерпілої Інни Гербін, бо, мовляв, тоді вона була відсутня на засіданні. Представник потерпілої стверджує, що у той момент потерпіла хворіла, та надав відповідні документи – довідку з поліклініки. Суддя Хоростіль долучив цей документ до справи. Однак Дерещук переконує, що у той момент Інна Гербін перебувала за кордоном, і просить перевірити цей факт. Однак колегія суддів відхилила це клопотання, стверджуючи, що не має сумнівів щодо правдивості цієї довідки.

30 січня обвинувачений подав клопотання про трансляцію засідання у мережі.

“Хочу, щоб було відкрите, чисте, прозоре засідання. Бо з новин можна крутити все, що захочеш. Це приниження моєї честі та гідності”, – аргументує Дерещук.

Прокурор переконаний, що немає такої потреби, адже під час засідання ведеться аудіо та відеофіксація. Додає, що засідання відкрите, і на ньому присутні ЗМІ. Судді ухвалили відхилити це клопотання.

Після розгляду клопотань, потерпілі та їх захисник наполягли на допиті свідка Корнути, але не заперечують у дослідженні письмових доказів.  Колегія суддів вирішила перенести засідання для виклику свідка. Дата наступних засідань – 11 квітня о 11:30 та 20 травня о 11:00. 

Нагадаємо, що раніше WestNews повідомляв про те, що 31 липня в центрі Івано-Франківська розстріляли авто місцевого підприємця. У авто перебував Ігор Гербін, якого із пораненнями забрала карета швидкої. За інформацією правоохоронців, стріляв Михайло Дерещук, відомий під прізвиськом “Дира”. У 2015 році він балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії “Патріот”. Пізніше підозрюваного затримали в Чукалівці. Згодом стало відомо, що розстріляний поблизу Ратуші підприємець “Червонець” помер у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засідання у резонансній справі туркмена Астанова знову перенесли. ФОТО

13.03.2019, 16:25  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X