“Я сам прийшов до поліції”: в Івано-Франківському суді допитали ще одного свідка у справі Ельдара Астанова. ФОТО

10.10.2018, 14:19  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У середу, 10 жовтня, в Івано-Франківському міському суді відбувся розгляд справи туркмена Ельдара Астанова, інформує WestNews

На засідання з‘явилися обвинувачений Астанов, його захисники Шпак та Кучкуда, прокурор Боровик, перекладач Родчин та свідок Кушнір.

Захисники подали клопотання про заміну перекладача. Аргументують тим, що перекладач не володіє юридичною термінологією, а також тим, що Астанов є громадянином іншої країни і потребує перекладу на його рідній мові. Прокурор вважає, що це клопотання є безпідставним, та стверджує, що перекладач виконує свою роботу якісно. Суддя зазначає, що це питання вже вирішувалося. Також зауважив, що адвокати, як сторони кримінального провадження, мають право запросити перекладача. Порадившись на місці, колегія вирішила відхилити це клопотання.

Опісля перейшли до допиту свідка Святослава Кушніра.  Хлопець розповів, що вони були друзями, знали один одного та неприязних стосунків між ними немає.

«Ми познайомилися у 2016 році. З Ельою я тільки вітався, а Ельдар розповідав, що з нею зустрічався», – каже Святослав.

Опісля свідок розпочав розповідати, що відбувалося у той день, 31 травня 2017 року.

«Коли Ельдар їхав з навчання, під’їхав до мене та подзвонив з невідомого телефону: сказав, щоб я вийшов. Я вийшов, і ми поїхали до нього додому. Перед тим, як ми зайшли до квартири, він зайшов до магазину та купив коньяк. Потім ми зайшли, сіли на кухні. Він налив і ми випили. Трохи поговорили. Потім він зайшов у спальню і крикнув, що Еля мертва. До цього спальня була закрита.  Я не повірив. Підійшов до дверей, вони були прикриті, тому я бачив тільки її ноги. Ми вийшли. Він мені сказав, що вона впала у ванні і вдарилася головою. Я присів у кухні, був сам не свій. Він пішов у спальню та сказав мені, щоб я зайшов. Я зайшов та побачив, що дійсно Еля мертва: вона лежала, ніс був розбитий. Коли ми вийшли, він казав, що треба щось робити. Казав, що треба її сховати. Я казав йому викликати поліцію. Він казав, що треба їхати копати яму або вивести та кинути у річку.  Казав, щоб я щось придумав. Він вчепився, щоб я йому допомогав. Потім він витягнув чемодан. Сказав, що треба сховати її у чемодані. Він казав, щоб це я все робив. Я був переляканий. Я не усвідомлював все, що відбувається. Він все спакував. Дав мені чемодан та сказав вийти. Потім ми поїхали на таксі. Коли ми їхали, він говорив водію, що їдемо до Галича. Казав, щоб їхав дальше, у село. Водій не хотів, а Ельдар його просив. Ми приїхали в село, Ельдар витягнув чемодан. Вже темніло. Потім ми пішли до озера. Ми кинули у воду, але чемодан не тонув. Ельдар сказав, що треба камені поставити. Ми це зробили, і чемодан втопився. Потім ми пішли пішки до Галича. Вже світало. Там ми сіли на автобус та поїхали в Франківськ», – розповідає свідок.

Також свідок розповів, що наступного дня Ельдар знову дзвонив, та вони зустрілися. Згадує, що Ельдар дав рюкзак та сказав його десь закопати.

«Він мене розпитував, чи я нікому нічого не розказував. Він мене просив залишитися переночувати. Але я відмовився. Через деякий час, коли його забирали в поліцію, він мені сказав десь поїхати. Я поїхав в село. Я там був близько двох днів. Потім я приїхав і пішов у поліцію сам. Мені було страшно. Він мені казав, що якщо я не допоможу йому, то він скаже, що це все зробив я», – розповідає свідок.

“Це все театр. Він говорить так, як йому написали”, – заперечує Ельдар.

Для виклику наступних свідків, суддя була змушена перенести засідання. Дата наступного засідання – 3 грудня 0 14:00.

Нагадаємо, що студентка ІФНМУ із Болгарії Дішлі Еля Зія зникла у Франківську ще ввечері 31 травня цього року. Її подруга забила на сполох 6 червня і повідомляла, що дівчину востаннє бачили в компанії хлопця-туркмена. Втім, спершу студент, із яким мешкала болгарка, заявив, що вона взяла посеред ночі телефон і просто кудись пішла. Хоча сусіди одразу говорили про крики, які чули півночі із квартири. Вже 8 червня студентку подали у державний розшук.

А за кілька днів, 12 червня, поліція знайшла тіло дівчини зі слідами насильницької смерті в чемодані в озері на Рогатинщині. Наступного дня у лісі на Городенківщині виявили особисті речі вбитої студентки: телефони, рюкзак, ланцюжок. 22 червня Івано-Франківський апеляційний суд залишив без задоволення апеляцію підозрюваного туркмена Ельдара Астанова, котрий просив змінити запобіжний захід на домашній арешт, і залишив його в СІЗО.

Колегія суддів вирішила відкласти підготовче засідання через неявку потерпілого. Оскільки термін утримання Ельдара Астанова збігає в листопаді, у суді обговорили питання продовження чи скасування тримання під вартою. Враховуючи ризики та тяжкість злочину, колегія суддів ухвалила продовжити на 60 діб тримання Астанова під вартою (до 7 січня).

На засіданні 28 листопада підсудний Астанов вирішив відмовитися від адвоката і просив укласти договір з іншими захисником. Нова захисниця підсудного з’явилася. Втім, Астанов не задоволений тим адвокатом, якого йому надали. Відтак, він просить замінити державного захисника.

12 лютого засідання знову перенесли через некомпетентність перекладача. Жінка не розуміла судової термінології. А вже 14 лютого суд призначив справу вбивці болгарської студентки до розгляду по суті.

На засіданні 1 червня мали допитувати потерпілого – брата вбитої. Але він не приїхав на суд, але подав заяву, у якій повідомляє, що не має можливості приїхати в Україну та не хоче брати участь у справі, також зазначив, що претензій до обвинувачуваного не має. Таким чином наступним кроком справи, згідно з ухваленим порядком, – допит свідків.

25 червня допитали першого свідка – Оксану Кіф‘як. Дівчина розповіла все, що бачила та чула у той день. 20 липня до суду викликали свідків, однак на засідання вони не з’явилися. Причина – невідома. Прокурор зазначив, що обіцяє явку свідків на наступне засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Тут цілий конвеєр беззаконня”, – підозрюваний у жорстокому вбивстві Астанов

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X