WestNews.com.ua

Як приймати сонячні ванни з родимками: поради від дерматолога

07.07.2020, 21:55  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У кожної людини є на тілі родимки, у декого їх буває багатенько. Коли приходить літо і люди масово хочуть відпочивати біля водойм, приймати сонячні ванни. Однак для тих, у кого на видному місці знаходяться родимки та родимі плями варто знати особливості перебування під ультрафіолетовим випромінюванням.

Про це інформує WestNews з посиланням на дерматологиню Світлану Дячук, яка опублікувала поради щодо особливостей засмаги з родимками на відкритих місцях тіла.

“Лікарю, видаліть ці родимки, вони мені заважають нормально засмагати, доводиться кожен раз їх заклеювати” – заявила мені одна пацієнтка”, – пише в своєму інстаграмі дерматологиня.

Лікарка запевняє, що в одному цьому реченні можна знайти одразу три помилки, які роблять люди по відношенню до родимок:

  • Помилка №1 – Видалю родимки і ніколи не захворію на меланому

Насправді, Світлана Дячук каже, що видаливши звичайні родимки, ми не знижуємо ризик появи меланоми. Адже ця пухлина, зазвичай, розвивається на чистій шкірі і дуже рідко на фоні родимки.  Однак меланома та родимки ззовні дуже схожі, самим їх важко розрізнити. Тому, справжня профілактика – це дерматоскопія у досвідченого фахівця і видалення тільки за показаннями фахівця.

  • Помилка №2 – Якщо на родимку потрапляє сонячне світло, це дуже небезпечно.

Але це не так, небезпечним є не сонячне світло, а тільки його ультрафіолетовий спектр. Захиститися від цих променів можна за допомогою спеціальних захисних кремів і відстеження УФ індексу протягом дня.

  • Помилка №3 – Заклею родимки пластиром і буду спокійно засмагати весь день

Та варто пам’ятати, що шкіра з усіма новоутвореннями на ній це один великий орган. Тому, при сонячному опіку, на заклеєні родимки все одно буде згубна дія. І навпаки, якщо не допускати сонячних опіків (навіть легке почервоніння шкіри – це вже опік), то і для родимки ризиків немає.

“Видаляти всі підряд родимки абсолютно марно і навіть небезпечно, так як з’являється примарне почуття безпеки. Якщо у вас є родимки – ви можете засмагати за умови, що ви обстежили їх у дерматолога і не допустите сонячного опіку. Захист шкіри від сонячних опіків це і є захист ваших родимок. Не потрібно додаткових заходів, не заклеюйте родимки”, – додає Світлана Дячук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Який аромат”: На Коломийщині місцеві мешканці вирощують лавандове поле. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X