Як розпізнати маніпулятора? Мої спостереження з життя

Власта Власенко Поетеса 10.03.2019, 18:34 

Маніпулятор – це лялькар, який створює великий психологічний театр дійових осіб, щоб в кінцевому результаті отримати головну роль.

Він (вона) маніпулює свідомо. Він (вона) знає на які “кнопки” натискати. Маючи вроджені задатки до користолюбства, набуту залежність від соціуму та дитячі “рани”, він діє зовсім не спонтанно, а цілеспрямовано, маючи на меті якусь свою конкретну суб’єктивну ціль. Це – його спосіб виживання і він відбувається на “твоїй крові”… Найчастіше – це паразитування з метою легкої власної дороги, тому за “ляльку” вибирає він тих, хто сам собою щось становить, людей “без вигОди” він обминає або ставиться до них поблажливо як до блаженних, вивищуючи при цьому себе як благого чоловіколюбця.
Якщо придивитися пильніше, то він (вона)  – “чистий абсолют рації” за його ж версією, але (увага!) він вміє бездоганно майстерно грати в покору і демократію.
Він використовує один і той же шаблон поведінки (перевірений) на багатьох. Поспостерігай за його роботою, фразами, цитуваннями улюблених письменників, художників, філософів, керівників, методами подачі інформації, способами облещування і критики. З часом ти побачиш, що одне і те ж він використовує з різними людьми, яких потенційно вибирає до гурту.
А вибирає він сердобольних, добрих, слабохарактерних, совісних, тобто тих, якими легко управляти, коли вони люблять чи поважають людину.
Він зловить тебе миттєво, якщо розпізнає твою схильність до людяності і довіри. Ти й не зчуєшся як він підгризе твою самоповагу і ніжно заставить сумніватися у твоєму ж здоровому глузді.
Спочатку він підкормить тебе увагою і “кіношним” стандартом вразливого і сильного. Він буде відповідати твоїй уяві “нетакогояквсі”. Далі буде місяцями різним способом вивищувати тебе, буде дико уважний до твоїх життєвих моментів, при чому це буде настільки щиро, що запідозрити в протилежному ти не матимеш змоги. Інколи ти будеш помічати деяку штучність тих слів, але твоя вроджена делікатність як патологія і набута вже залежність від маніпулятора не дасть тобі включити здоровий глузд. Тобто він готує собі зону комфорту, щоб не тільки спокійно використовувати тебе, а й робить все так, щоб ти при цьому відчувався вдячним (вдячною) за надану можливість допомогти чи порадити, а якщо щось не вийде, то щоб ще відчувався винним.
Провина – головна ставка в його стратегії. Він формує це в тобі невидимо, тихо, акуратно, але з часом ти помітиш, що ти винна (винен) в будь-яких дрібницях. Так формується банк даних управління тобою. Окремі твої спроби збалансувати ситуацію махом закриваються грифом “зазіхання на його (її) свободу” або, в кращих випадках, протяжним “та я ж жартууую”…
Тепер дивись: головне зроблено – ти прив’язався, ти залежний, ти часто винен, ти часто уступаєш, ти не можеш відмовити, ти вивчений зі сторін м’якості характеру, отже ти готовий до “вживання” і тепер тобою МОЖНА маніпулювати.
Один з улюблених прийомів – створення емоційного хаосу. Він часто робить свою поведінку незрозумілою, він не любить обіцяти, давати слово, не любить домовлятися про точні речі чи час, він крутиться як гадє на сковорідці, бо добре знає, що точність формує відповідальність, а відповідальність – це те, чим можна маніпулювати, тому сам він не дається на таке, а з тебе якраз таке очікує. Все це він (вона) переводить в категорію поваги до чужого середовища. Особливо тоді, коли йдеться про те, що ЙОМУ (ЇЙ) потрібно.
Він спостерігає за тобою як ляльковод: цинічно і сокійно, він терпеливий, він вміє ждати тихого і вигідного моменту, а не прямо стати і щось попросити. Його кредо співзвучне з булгаківським : ніколи нічого не проси, завжди знайдуться ті, що прийдуть і самі запропонують”. Аудиторію тих, що “прийдуть самі запропонують”, повторюся, він якраз формує сам і саме з тих, які є емпатиками, які мають добре серце, дурну голову і проблеми з самооцінкою, трохи такі наївні,  але не позбавлені або багатства, або грошей, або хоча би емоційного донорства.
Він використовує метод обходу і непрямого прохання, він обставляє розмову так, щоб ти сама (сам) запропонував йому те, що йому потрібно. Так, маніпулятори переважно не позбавлені шахового розуму, тому найчастіше серед них – дуже недурні люди, які або мають вроджене чуття до користолюбства або продумано навчені. Але “паляться” вони якраз на тому самому розумі: він в них вузький і до смішного однотипний у виборі методів. Тому будь уважна (уважний) і на початкових періодах слідкуй за фразами ” це ти так думаєш, а насправді…”,”ти сам винен”, “це ти так насправді вважаєш?…хм дивно, я думав (ла) ти норм, а ти о…” ,”ех ти, а я думав-ми друзі” і т.д.
То що ж робити?
Звернути на це увагу і вчитися розпізнавати.
А “війна покаже план”, і з часом ти зможеш сама (сам) встановлювати свої розумні кордони, свої невеликі, але тверді правила, не боятися бути собою ні за яких обставин і залежностей і, що найголовніше, не боятися втратити!
Бо нема сильнішого від того, хто не боїться втратити.
10.03.2019, 18:34 

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X