Як себе захистити, якщо у магазині порушили ваші права. ВІДЕО

Права українського споживача часто порушуються. Бувають випадки, коли на ціннику і чеку різні цифри, а на полицях лежить прострочений товар. До того ж, українці часто стикаються з незрозумілими діями  охоронців і нахабним хамством касирів. Тож як правильно чинити, якщо у магазині  з вами трапилась схожа ситуація? Про це пише WestNews з посиланням на Деньги.ua

Охоронець вимагає здати ваші речі в камеру зберігання

Кожен покупець має право зайти в магазин із своєю сумкою. У камеру зберігання необхідно здавати тільки ті товари, які можуть продаватися в магазині, наприклад, зі своєю шоколадкою заходити в кондитерський магазин не можна.

Що казати охоронцеві у такому випадку?

Відповідно до пункту 21 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833 «Про порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування» суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об’єктів без здавання на зберігання особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється в таких торгових об’єктах. Отже, заборона проносити речі і вимога здавати сумку є порушенням прав споживача.

ROCHDALE, ENGLAND - JANUARY 23: A general view of fruit and vegetable products inside Rochdale's Morrisons supermarket on January 23, 2017 in Rochdale, England. Wm Morrison Supermarkets Plc has over 500 stores in the UK and operates an online home delivery service. Morrisons recently had its best Christmas for seven years after the supermarket chain revamped its premium ranges. (Photo by Christopher Furlong/Getty Images)

Охоронець хоче перевірити ваші особисті речі

Згідно зі статтями 2, 10 і 15 Закону України «Про охоронну»  охоронець має право здійснювати огляд осіб виключно за їхньою згодою. При цьому персонал охорони під час виконання функціональних обов’язків повинен мати при собі посвідчення з підписом керівника, в якому зазначаються прізвище, ім’я, по батькові особи, яка належить до персоналу охорони, дата видачі та строк дії посвідчення та міститися фотографія особи, якій видано посвідчення.

Споживач має право купити товар за тією ціною, яка відзначається на ціннику! Коли ви купуєте щось в магазині, між вами укладається договір купівлі-продажу. У статті 691 Цивільного Кодексу України зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Тому ціна є умовою договору, вам відома і на яку Ви згодні. Якщо ж ця ціна відрізняється від ціни в чеку – вам повинні компенсувати різницю в ціні, або можуть повернути повну вартість і відмовитися продавати Вам цей товар взагалі.

Що робити у такій ситуації?

Сфотографуйте цінник і кличте адміністратора. Вимагайте зафіксувати різницю в цінах. Не приймайте аргумент “Ціни змінили вранці, ще не встигли замінити цінники”. Це взагалі не проблема покупця. Додатково можна написати скаргу в Книгу відгуків і пропозицій.

<> on February 17, 2017 in Hong Kong, Hong Kong. The world's first Hello Kitty supermarket opened in Hong Kong, offering grocery items, home decorations and products that are inspired by Hello Kitty. Local businesses in Hong Kong have been known to offer products and activities relating to the Japanese anime culture. The city holds an annual cosplay every year with hundreds of Hong Kongers dressed as Japanese comic characters while authorities had to ban people from playing Pokemon GO at public hospitals and schools after receiving complaints from the public.

 

Чи можна проводити фото-, відеозйомку в магазині?

Так, покупець може робити фото, відеозйомку в магазині. Однак поширювати запис або фото із зображенням фізичних осіб, які не надали своєї згоди або не є публічними особами заборонено.

Право на фото-, відеозйомку гарантовано статтею 50 Конституції України. Звучить це як “право вільного доступу до інформації про стан довкілля, харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення”. Крім того, в статті 37 Конституції зазначається, що “Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 100 писанок виготовили діти з Верховинщини для атовців. ФОТО

Загрузка...

Comments are closed.