WestNews.com.ua
26.11.2018, 11:32  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Як у карцері: на Прикарпатті у зразковому інтернаті начебто знущаються з підопічних

У зразковому Снятинському психоневрологічному інтернаті начебто знущаються з підопічних.

Подейкують, пацієнтів зачиняють у кімнатах, як у карцері, й навіть нормально не годують, бо усі продукти просто крадуть. Раптова перевірка виявила моторошні порушення і в кімнатах, і у вбиральнях, і у харчоблоках, інформує WestNews.

“Санвузол, як музей, його відкривають для перевіряльників, а підопічні ним не користуються. Відкрили котел, і там була свиняча голова і сало. А м’яса взагалі не було”, – каже представник секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олена Темченко.

Продукти, якими повинні були годувати пацієнтів, сховані у кімнаті для персоналу: 19 рибних консервних банок, 20 кг пельменів та вареників, 10 кг сала, 2 кг солі, 800 грамів рису, 2 кг соди, печиво кавовий напій. Про походження цих продуктів зрозумілої відповіді персонал не надав.

На момент перевірки дирекції інтернату на робочому місці не було. Однак він переконує, що не знав, що коять працівники за його спиною.

“Робили собі, що хотіли. Не знаю, не можу пояснити нічого. Я особисто кожного дня перевіряю. Все моніториться, все переважується до грама”, – стверджує директор інтернату Дмитро Дякун.

Знімальна група без попередження йде перевіряти харчоблок – директор не заважає. Там саме готували вечерю. Усі продукти перед камерами ретельно зважують, поцупити бодай шмат масла не наважується ніхто.

“Такого жорсткого контролю, як зараз, давно не було”, – каже працівниця закладу Лілія.

Свою вину у попередніх звинуваченнях жінка частково визнає, заперечує тільки, що крали у пацієнтів продукти. На захист кухарів стають підопічні інтернату. Кажуть, що годують їх удосталь.

“Аж чотири рази на день годують, м’ясне дають, котлети, відбивні”, – розповідає підопічний Сергій.

Важко повірити, що у таких умовах пацієнтів зачиняли у кімнатах, як у карцері. За це догани отримали санітарки, деяким навіть пригрозили звільненням.

“Закрили чотирьох підопічних, які створювали загрозу для навколишніх. Таке буває у закладі, але треба було їх закрити у медичній кімнаті для спостереження, а не де вони проживали”, – каже директор.

Керівництво закладу вважає перевірку упередженою. За її результатами можуть відкрити кримінальне провадження: це вирішить обласна прокуратура.

Детальніше – у сюжеті “Надзвичайних новин”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті у психоневрологічному інтернаті персонал привласнює харчі, а підопічні “ходять” у відро

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X