WestNews.com.ua

Як відео з ферми в прикарпатського Снятина змінило закони Нью-Йорка

16.06.2020, 20:45  |  Автор:   Менів Андрій

“Роби, що маєш, і будь, що буде”, – певно, саме цим принципом керувався хлопець, що десь рік тому влаштувався на ферму з виробництва фуа-гра в містечку Снятин Івано-Франківської області. Місяць він таємно знімав свої робочі будні. А опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації “Відкриті клітки Україна”, яка їх опублікувала.

Ці кадри сколихнули світ, призвели до нового закону в Нью-Йорку, мітингів та відмови від фуа-гра у багатьох ресторанах Данії та Великої Британії.  Фабрика, на якій відбувались зйомки, закрилась, пише УП.

Нью-йоркська організація Voters for animals rights (VFAR, “Виборці за права тварин”) займається виключно політичним захистом тварин та лобіюванням їхніх інтересів.

Президентка VFAR Еллі Фельнман Тейлор у своєму зверненні до українських депутатів розповідає, як вони показали відео зі снятинської фабрики у міській раді Нью-Йорка.

Тамтешні депутати погодились, що ця практика занадто жорстока, взяли й заборонили фуа-гра. Яке подають у близько тисячі (!) ресторанів Великого Яблука.

Депутатка Карліна Рівера, палка захисниця прав тварин, назвала цю заборону історичною.

Давайте будемо чесні  насильницьке годування  негуманна практика, це очевидно“,  заявила політикиня.

За закриттям останньої на той час фуа-гра ферми в Україні та нью-йоркською забороною слідували протести в інших країнах.

Деякі відомі британські ресторани припинили продаж фуа-гра після перегляду відео.

Інші можуть піти тим же шляхом під тиском активістів.

Важко повірити, що фуа-гра взагалі існуєкоментує генеральний директор “Відкритих кліток” у Великій Британії Коннор Джексон. 

Примусово годувати тварин, поки їхня печінка не набрякне в 10 разів – просто варварство“.

Ми в захваті від того, що компанія (мається на увазі агрохолдинг MХП  власник снятинської птахофабрики) вирішила виступити проти непотрібних страждань, закривши ферму. 

Будь-які ресторани Великої Британії, які ще подають фуа-гра, будуть змушені подивитися правді у вічі: жорстокість до тварин  це погана справа“.

Британські політики та активісти також говорять про повну заборону продажу фуа-гра після виходу з ЄС.

Будучи членом єдиного європейського ринку, складно заборонити імпорт фуа-гра з Франції. 

Але Брексіт, не зважаючи на багато недоліків, дає можливість закрити кордони для цієї “негуманної та архаїчної” торгівлі“, кажеЕліза Аллен, голова Peta UK.

У Данії, батьківщині організації Anima International, частиною якої є ГО “Відкриті клітки Україна”, під тиском мітингарів (на титульному фото саме цей мітинг – ред.)понад 150 ресторанів один за одним вже відмовились від продажу фуа-гра.

А що ж в Україні? 

Деякі прогресивні ресторани прибрали фуа-гра з меню, як і їхні закордонні колеги. Але поки продаж та навіть виготовлення фуа-гра  легальне.

Щоб примусове годування визнали жорстоким поводженням з тваринами, розробили законопроєкт 2802, який на цьому тижні має розглянути Верховна рада.

Нагадаємо, єдина ферма по виробництву фуа-гра в Україні припиняє існування

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада подала законопроєкт щодо заборони виробництва фуа-гра в Україні

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X