Як дешево відпочити на Прикарпатті: чим їхати, де жити, що їсти

1 274

Бюджетний відпочинок на мальовничому Прикарпатті – цілком реальна річ. WestNews вирішив допомогти тим, хто хоче відпочити, розрахувати подорож.

Якщо докласти трохи зусиль і не бути заручником урбанізованого життя, то така бюджетна відпустка може стати несподівано приємною та повною незабутніх вражень. А взагалі радимо хоча б короткий час у році присвячувати відпочинкові без ґаджетів, інтернету, мобільного зв’язку, аби відчути гармонію життя і по-справжньому відволіктися від метушні світу. Тим паче, Карпати і Прикарпаття дуже надихають на пошуки гармонії.

Як доїхати?

Зазвичай всі поїзди, якими дістаються на Франківщину туристи в розпал сезону, дорогі й переповнені. Втім, можна сильно посперечатися про те, наскільки сильно комфорт (чи дискомфорт?) під час літньої спеки у дуже вартісних люкс і купе-вагонах відрізняється від зручностей у дешевшому плацкарті. І з тих, і з тих здебільшого хочеться пошвидше втекти. Водночас студентський квиток дає суттєву знижку на проїзд у залізничному транспорті, але ми рахували вартість повного, аби побачити, у скільки ж мінімально обійдеться відпочинок дорослим людям без студентських знижок. Вартість відпочинку ми розраховували на базі найдешевшої можливості дістатися до Франківська та ключових міст в області – загальних та плацкартних вагонів найдешевших, на нашу думку, поїздів “Укрзалізниці”.

Івано-Франківський вокзал

Івано-Франківський вокзал

Так-от, із Києва до Івано-Франківська зручно дістатися прямими поїздами: вільні місця в липні є на 43 “Київ-Івано-Франківськ” та 143 “Київ-Ворохта”. Квитки вартують 118 грн із постіллю (час поїздки тривалий, тому краще на ній не економити). Якщо не буде прямого з Києва, доцільно добиратися через Львів (квитки на 112 ужгородський потяг “Київ-Ужгород” коштують 125 грн із постіллю). Власне, зі Львова до Івано-Франківська можна доїхати бюджетним 606 потягом “Львів-Рахів” за 46 грн – тут, звичайно, вже без постілі (на власному досвіді запевняємо, що поїзд доволі комфортний). Вже з Івано-Франківська зручно діставатися в будь-який куточок області.

Водночас легко доїхати до туристичних міст Прикарпаття і прямими поїздами зі Львова та навіть Києва. Зокрема, з Києва до Ворохти курсує потяг 143 “Київ-Ворохта”, та, на жаль, зараз плацкартних квитків нема на більшість днів, купейні коштують 300 грн із постіллю. Якщо б пощастило, то плацкартний квиток вартує 126 грн із постіллю. Ним же за 136 грн із постіллю можливо дістатися з Києва до Надвірної і до смт Яремче. Також із Києва їздить потяг 357 “Київ-Рахів” до Коломиї (150 грн із постіллю). Із Києва до Бурштина Ви доїдете тим же 43 київським поїздом за 120 грн із постіллю.

Залізничний тунель "Бескид"

Залізничний тунель “Бескид”

Прямо зі Львова тим же 606 рахівським потягом, електричкою “Стрий-Івано-Франківськ” (через Стрий – для гостей зі Львівщини) добратися до низки прикарпатських міст у загальних вагонах можна до Болехова, Долини, Калуша, Рожнятова – приблизно 20 грн за квиток; “рахівським” поїздом за 35 грн до Надвірної; потягом 668 “Ковель-Чернівці” за 20 грн до Бурштина, чернівецькими поїздами – до Снятина (35 грн у загальних вагонах та 50 грн без постілі у плацкартних).

Якщо ж Вам вдалося доїхати до самого обласного центру автостопом чи з друзями за великою знижкою ;), то з Івано-Франківська доберетеся приміськими електричками за невеликі ціни чи й поїздами (що трохи дорожче) практично в усі районні центри, звідки доїхати буде порівняно нескладно в бажане місце. Зокрема, до Калуша, Рожнятова, Долини за 15-20 грн стрийською електричкою та за 40 грн – поїздом 133 “Івано-Франківськ-Миколаїв”; до Надвірної – за 19 грн рахівським поїздом, до Снятина за 22 грн, до Галича за 18 грн, до Бурштина за 20 грн, до Коломиї за 21 грн. Досить непоганим варіантом також є дістатися до Коломиї, звідки можна вирушити електричками (до смт Яремче) чи автобусами за некосмічними цінами (27 грн до смт Яремче, 26 грн до Косова).

artek-karpaty_ver1_min

Коротше… 🙂 Платимо 120 грн з Києва чи 50 грн зі Львова до Івано-Франківська, а у Франківську сідаємо в якийсь із перелічених вище поїздів і за 20-30 грн прибуваємо до необхідного місця. Таким способом повертаємося й назад. Від 70 до 150 грн в одну сторону – разом 150-300 грн на проїзд при одноразовій вартості купейного квитка у 300 грн – виглядає, що економія чимала. Та й на маленькі переїзди між селами і містечками гроші залишаться ;).

Де мешкати?

Отже, із проїздом більш-менш розібралися. Безперечно, до послуг туристів, які бажають витратити щонайменше грошей, всюди є бюджетні хостели і приватні садиби. На Прикарпатті особливо доцільним є скористатися можливістю знайти житло в місцевих жителів у туристичних “зелених” зонах, що в окремих випадках суттєво дозволить зекономити на вартості проживання. Варто для поїздки пошукати приватні номери господарів, поцікавитися у знайомих і незнайомих цінами та можливостями проживання. У Франківську хостели і мотелі найдешевше обійдуться у 180-200 грн (актуальна інформація сайту https://www.booking.com/). Те ж саме по найменших тарифах у приватних садибах в області. Втім, буває значно дешевше. У Верховині, наприклад, у садибах пропонують поселення від 100-120 грн за місце, у самому центрі смт Яремче на крайній випадок можна поселитися в хостелі “Мансарда” за 140 грн, у Косівському районі пропонують житло від 100 грн із людини (а у “Ґражді” – взагалі від 75 грн), у Ворохті від 80 грн у приватних садибах, на Долинщині ціни стартують від 50-75 грн у курортному Мізуні до кількох сотень у самому нафтовому містечку тощо. На загал із “приватниками” варто й можна домовитися за демократичнішу ціну.

Приватна садиба "Джерело", Калуш

Приватна садиба “Джерело”, Калуш

Що їсти?

Здешевить відпочинок самостійне приготування їжі та закупівля продуктів не в центральних супермаркетах і в місцевих жителів, що вже давно мають бізнес у центрі туристичних сіл та містечок, а на маргінесах, окраїнах. Пошукайте маленькі сільські крамниці для тих продуктів, які точно не зіпсувалися на спеці, попитайтеся в не дуже “активних” у зеленому бізнесі бабусь, чи можна в них придбати якісь місцеві продукти харчування чи просто свіжі овочі та фрукти з городу, молочні продукти, домашній хліб. Водночас, якщо на якості проїзду задля зиску можна трохи зекономити, то з харчуванням треба бути обережним і не купляти продукти там і такі, що можуть бути дешевшими через неякісний склад або збіглий термін придатності.

1446060154_383933832

Що подивитися? Коротенький туристичний путівник

WestNews вже складали перелік таких 10 місць туристичної Івано-Франківщини, про які Ви могли не знати. Спробуємо нагадати ті ключові місця (крім чудової архітектури самих міст і містечок, краєзнавчих музеїв, парків та церков тощо), які непогано було б додати до свого туристичного блокнотика. І відвідати, звісно ж.

Отже, у Франківську й на Тисмениччині: Ратушу з позолоченим куполом, палац Потоцьких, пішохідну й окультурену “Стометрівку”, музей “Небесної Сотні”, громадський ресторан «Urban Space», галерею “Бастіон” та багато іншого. На Долинщині: “Карпатський трамвайчик” у смт Вигода, заповідне урочище “Ширковець”, музей “Бойківщина” в Долині, Василіянський монастир у Гошеві, патріотичну акцію “Яворина” в Липі, скелі Довбуша біля Бубнища (це вже Болехівщина). На Верховинщині: славетне село Криворівня, рафтингову річку Чорний Черемош, музей режисера культових “Тіней забутих предків” Сергія Параджанова у Верховині, із Дземброні – підйом на гору Піп Іван зі знаменитою обсерваторією, скелю Писаний камінь, центр ліжникарства в Яворові.

Яворівські ліжники

Яворівські ліжники

На Богородчанщині: унікальний у світі грязьовий вулкан у Старуні, монастир Скит Манявський. У Галицькому районі: давню столицю Галицько-Волинської держави Галич, Бурштинське водосховище на ТЕС, музей караїмської історії, унікальний Крилос. На Городенківщині: Раковецький і Чернилицький замки, заповідне урочище Масьок. На Снятинщині: найвищу в Галичині Ратушу в райцентрі, купу гробниць, каплиць, пам’ятників – зразків давньої вражаючої архітектури, на різдвяні свята – феєричну “Маланку” в Белелуї.

Маланка в Белелуї

Маланка в Белелуї

На Калущині: музей Степана Бандери в Угринові, найчистішу в Європі річку Лімницю. На Коломийщині: всесвітньо відомий Музей писанки, величезний храм у Корничі, музей Гуцульщини і Покуття. На Косівщині: нічний базар у Кутах, сувенірний ринок у Косові. На Надвірнянщині: Пнівський замок, заповідник “Ґорґани”, кілька вражаючих водоспадів (наприклад, “Дзвінка”). На Рогатинщині: пам’ятник Роксолані (Насті Лісовській), бальнеогрязевий курорт у санаторію “Черче”, садибу Рея, музей Романа Шухевича. На Рожнятівщині: Ангелівську домну, резиденцію митрополита Андрея Шептицького, замок Скарбка, гірське озеро Росохан, найпівденніше село Осмолоду, звідки туристи стартують підкорювати карпатські вершини, а ще де є ферма з розведення форелі. На Тлумаччині: музей відомої дитячої письменниці Марійки Підгірянки.

Тож подорожуйте на радість і на здоров’я, відвідуйте Прикарпаття та всю Україну, не обмежуйте свою географію і своє мислення і насолоджуйтеся життям!

Igor-Melika-Vysoke-Tatry-High-Tatras-28.06-5.07.2014-1

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сергія Притулу дуже вразив тризуб на Прикарпатті. ФОТО

Христина СЕМЕРИН

Comments are closed.
Новини за датою

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Вибір редакції

Загрузка...
110 queries in 0,703 seconds.