Як виглядала армія України в 1918

06.12.2016, 17:39  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Підбірка кінохроніки 1918 року. Парадна зйомка – політики й генерали. Але можна побачити і звичайних солдатів та офіцерів. Частина з них пройде зиму 1919-20 рр і отримає “Залізні Хрести”.

Сьогодні – день Збройних сил України. Він не приурочений до переможної битви або хоча б легенди про неї, просто цього дня у 1991 році Верховна Рада прийняла закон “Про Збройні сили України”, пише Історична Правда.

Цього ж дня, 6 грудня 1919 армія УНР розпочала Перший Зимовий похід – успішний партизанський рейд тилами ворожих військ. Затиснуті між червоними, поляками і білогвардійцями, наші бійці не здалися в полон і зберегли армію.

Перший Зимовий похід “патріотичні сили” згадують не так часто, як Другий, який завершився невдачею – бо звикли прославляти героїчні поразки, ніж перемоги.

“Історична Правда” пропонує підбірку кінохроніки за участю бійців українських підрозділів 1918 року.

“Промайнуть відомі і не дуже кадри з дефіляди Синьожупанників (3 березня 1918 р.), – пише юзер UkrainianHistVideo, який опублікував цю хроніку, – з параду Лубенського сердюцького кінно-козачого полку (вересень 1918 р.) та Січових стрільців армії УНР (18 грудня 1918 р.)”.

Це – парадне відео. Політики й генерали. Але можна побачити і звичайних солдатів та офіцерів. Частина з них пройде зиму 1919-20 рр і отримає “Залізні Хрести”.

Сучасних солдатів і офіцерів вітаємо з їхнім святом.

Дивіться такожІванофранківці висловили свою думку щодо української армії та привітали захисників зі святом

06.12.2016, 17:39  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X