WestNews.com.ua

Як воно, стати студентами «онлайн»?

28.09.2020, 20:03  |  Автор:   Провальна Наталія

2020 рік не перестає дивувати. У зв’язку з «червоним рівнем» епідемічної небезпеки в Івано-Франківську, навчання у школярів та студентів почалось не з першого вересня та зовсім без урочистих посвят. Вперше замість пар в університетських аудиторіях, студенти розпочали своє навчання біля моніторів комп’ютерів.

Якщо старші курси за минулі роки вже відчули всі особливості студентського життя, як то пошуки аудиторій, знайомство з викладачами та одногрупниками, то для першокурсників – це ще невідомість. Тож ми у West News вирішили дізнатися, як в такій ситуації почувають себе ті, хто цьогоріч вступив до «вишу» і розпочав навчання онлайн.

Першокурсники розповіли, як реагують на перші в житті пари поза університетом, чи вистачає їм мотивації і дисципліни до навчання в домашніх умовах, з якими труднощами вони вже встигли стикнутися та, найголовніше, чи встигли вони відчути себе студентами. Зазначимо, що дистанційне навчання у студентів почалось 15 вересня.

Таня Гриценко, студентка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, бачить в дистанційному навчанні дві сторони. З одного боку, зручно та комфортно сидіти вдома і не витрачати час на дорогу, а інвестувати його в щось потрібне. З іншого боку, дім все-таки не сприймається як навчальне середовище. Серед труднощів бачить проблемний Інтернет-зв’язок та відсутність живого спілкування. Під час розмови, дівчині важливо бачити реакцію свого співрозмовника на ту чи іншу інформацію, а говорити зі стіною їй складно. Додає, що було б добре, якби існувала комбінація: два дні навчання в дома, два дні – в університеті.

Олександра Чабан, першокурсниця з Університету Короля Данила, також бачить у дистанційному навчанні зручність, завдяки можливості нікуди не спішити і не витрачати час на дорогу. Проте, обираючи між дистанційним та стаціонарним навчанням, надає перевагу другому.

Першокурсниця Настя Гайдич з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника каже, що онлайн-пари – це доволі зручно, якщо не виникає проблем з Інтернетом. Вважає, якщо є бажання, то отримати знання в таких умовах можливо. Зазначає, що вже хоче відвідати університет, але якщо ситуація і далі буде такою поганою як була і є, то не буде проти продовження онлайн-навчання, адже це для нашої ж безпеки.

Божені Зінько, першокурсниці з Університету Короля Данила, також важко взаємодіяти через онлайн-зв’язок. Дівчина каже, що в таких умовах не відчуває себе студенткою та хоче якнайшвидше перейти на стаціонарне навчання.

Послухавши цьогорічних першокурсниць, можна зауважити як плюси, так і мінуси дистанційного навчання. В цілому, дівчатам до вподоби навчатися вдома, однак вони все ж бажають відвідувати заняття і навчатись офлайн в університетах. Більшість студенток кажуть, що основними труднощами у навчанні є поганий Інтернет та відсутність живого спілкування. А відсутність урочистих заходів та «офіційної посвяти» не дає сповна відчути себе студентками. Тому кожна з них вже мріє «вживу» познайомитися зі своїми колегами та відчути справжнє студентське життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одна зі шкіл міста увійша у 20-ку кращих освітніх закладів України

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X