WestNews.com.ua

Як я стала “слінгомамою”

Оля Новак Мама 11.03.2019, 19:34 

Про слінги я дізналась від подруги, ще будучи вагітною. Спочатку вона щось розказала про тканину, в якій носять дітей, і додала мене до слінгогруп у фейсбуці. Я посварилась на неї, бо мені то «мельтешило» перед очима, і забула.

А зараз я більше року ношу дитину тільки у слінгу і гордо називаю себе слінгомамою. Як я до такого докотилася?

 

Коли народилася моя друга донечка, я вже зняла рожеві окуляри щодо материнства і поставила їх на поличку, вже усвідомлювала, що це не суцільна радість,  пройшла всю школу молодого бійця з першою дитиною і думала, що буде легше. Але не тут то було. Друга дитина показала, що не все так погано було в нашій хаті і може бути ще гірше, тобто відкрила всі мої приховані резерви і таланти про які я й не здогадувалась. Наприклад: вона спала виключно на мені, поближче до їжі напевне, щоб далеко не повзти. Будь-яка спроба перекласти її на бік закінчувалась сиреною і відкладала мій сон ще на дві години. Я завжди мала бути біля неї навіть тоді, коли вона вивчала цей світ. Покласти на диван і відійти в іншу кімнату? Таке не входило в плани моєї крихітки і вона своїм криком оголошувала про це не тільки мені, а й моїм сусідам. Тому, лежачи разом, за перші три місяці я подивилась стільки фільмів і серіалів зараз, як напевне ніколи до цього часу. Але крім серіальних радощів іноді хочеться поїсти, випити кави, вмити голову і… (ну ви зрозуміли).

Фотограф Йордана Дранчук

Отут я згадала про слінги. Чесно, спочатку ці «штори» не вселили в мене ніякої довіри. П’ять  метрів суцільної тканини і як це замотати на себе? Тут сама заплутаєшся, а ще й якось туди впхати дитину треба, примотати її до себе і  щоб вся ця конструкція тримала її без твоїх рук. Магія непідвладна мені. Спочатку я подивилась відео в інтернеті. Нічого не дійшло. Подивилась ще раз. Покликала знайому і ми якось намотали перший раз. Хух. Видихнула і думала як я маю сама справитись. Але біда (закреслено) Оленка заставила і мало-помалу я почала занурюватись в той світ.

Виявилось, що тих шматинок від вибору до кольору, різних розмірів, щільності і малюнків. Я з ними розібралась трохи, тепер розкажу і вам.

Слінг або слінг-шарф (англійською wrap або wrap sling) – це відріз тканини шириною 60-70 см і довжиною від 2 до 6 метрів (залежно від способу мотанки та параметрів мами), який використовується для носіння дитини. Він мало тягнеться вздовж чи впоперек, але добре по діагоналі. Слінг – це фізіологічна переноска, яка забезпечує носіння дитини у максимально безпечному положенні для її розвитку. Його можна використовувати з народження, за умови, що мама вміє правильно це робити.

Крім шарфів ще є май-слінги, ерго-рюкзаки, онбухімо, але мені найближчий все ж таки шарф.

А склад може бути справді дивовижним. До цього моменту я була холоднокровна до таких речей, але тепер з тремтінням в руках і трепетом в серці гладжу і намотую нові шалики з бавовною, шерстю, льоном, шовком, тенселем, репривом, віскозою і навіть молоком в складі (беруть казеїн з молока і якось роблять з нього нитки, але то для сильних поціновувачів). До слова, нитки, з яких роблять слінги, з якісної сировини, найчастіше органічної  бавовни або суміш різних складів, фарбуються органічними фарбами і коштують не так щоб дешево. В середньому таку річ можна купити за 1,5-2 тисячі грн., можна і дешевше, можна і набагато дорожче. Але хороша новина в тому, що вони майже не падають в ціні. Якщо ви купили хороший шарф умовно за дві тисячі грн., поносили його і не понаставляли ні плям, ні зачіпок, то приблизно за таку ж ціну можете і продати. Оскільки це якісні тканини, то вони не розлазяться через пару місяців і здебільшого витримують не одного карапуза і вагу до 12, а то й навіть 15 кг.

Фотограф Олена Кражевська

А ще слінг дуже гарно розподіляє вагу дитини по тілу мами і це зовсім не те саме, що носити її на руках. Перевірено мною і моєю хворою спиною. Наприклад, зараз я годину, а то й до двох спокійно ношу мої дорогоцінні 9 кг.

Перевагою слінгоносіння ще є відчуття свободи, яке не дає жодна коляска. Коли ти можеш, порхаючи, як метелик з квітки на квітку, зайти в магазин, аптеку, кафешку, кіно, та в любе місце, навіть наші забиті маршрутки. Мами з колясками знають, як дитячі візки обмежують і прив’язують до свого району і з сумними очима панди дивляться на ті місця, де немає пандусів, бо тепер їм зась туди. Зі слінгом ж всі двері відкриті.

І ці шарфи стають помічниками мам, бо звільняють руки. Що я тільки не робила з дитиною у слінгу: варила їсти, прибирала, подорожувала, гуляла, ходила в кіно, на концерти, була на різних тренінгах і навіть читала вірші і виступала.

Але найголовніше це відчуття ніжності, любові, тепла і якоїсь вселенської впевненості, що ти зможеш захистити свою дитину, бо вона ж отут, біля тебе, сопить, ти можеш її поцілувати, обійняти і показати свій світ.

Здебільшого люди гарно реагували на нас, усміхались, милувались і дивувались. На інші негативні реакції і думки мені було глибоко насрати. Я навіть чоловіка помалу перехилила на свою сторону і він став слінготатом.

А для тих, хто все ще вагається чи сумнівається і думає, що це щось новомодне, дитині некомфортно там чи взагалі небезпечно, я скажу, що щось схоже на слінги носили ще давні єгиптяни і це збереглось на їхніх барельєфах, в середньовічній Європі на деяких картинах також можна побачити батьків з дітьми замотаних в тканину. У Мексиці носять дитину в ребозо, на Алясці використовують амауті ( спеціальна кишеня в куртці), в Африці – канга і т д. Навіть наші пращури носили дітей в довгому вишитому рушнику, який називався «гайтка» або в тканині-фартуху і називали це «носити в подолі», вже пізніше цей вираз набув негативного забарвлення.

Тож бажаю вам всім стати слінгобатьками, пережити цей прекрасний досвід і відчувати дитину біля серця, бо це неймовірно.

                                                                                                                                                                                             Ольга НОВАК

Обкладинка – фотограф Марта Лесюк

 

Корисні посилання на слінгогрупи, де вам розкажуть і підкажуть:

Слінгомотанка https://www.facebook.com/groups/528325110995905/

Слінгомами України https://www.facebook.com/groups/267696516739421/

Блог «Зростаємо природно» https://www.facebook.com/zrostayemo.pryrodno/

Слінгоконсультант Євгенія Шевякова (Львів, але надає консультації і онлайн, по скайпу) https://www.facebook.com/Zhmenjka

11.03.2019, 19:34 

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X