Як зараз виглядають шахти підземного радянського радіоцентру на Прикарпатті. ФОТО

Неподалік від старого радіоцентру у селі Грабівка Калуського району незадовго до розпаду СССР почали будувати новий вузол супутникового зв’язку командного пункту військ Варшавського договору. І майже добудували. Але завдяки регулярним спробам рекультивації до нашого часу мало що залишилось.

IMGP9861

Одночасно в Радянському Союзі будувались ще декілька вузлів зв’язку цього типу, але жоден так і не добудували. Це був досить цікавий проект, але, на жаль, інформації про нього збереглось надзвичайно мало, йдеться в матеріалі Urban Exploration Ivano-Frankivsk.

1

Основною його особливістю були антенні шахти, які часто плутають з ракетними або навіть протиракетними. За умови ядерного удару з чотирьох шахт висувалися антени, які продовжували підтримувати зв’язок командного пункту із супутниковим угрупованням. Також існує версія, що це була система, яка мала зв’язуватись з запущеними ядерними ракетами, які пролітали певний рубіж, аби дати дозвіл летіти далі або самознищитись – такий собі “запобіжник ядерної війни”.

На поверхні знаходилися дві будівлі з антенами, а між ними ще одна антена.

IMGP9852

Під землею вони були з’єднані між собою і бункером потернами, в потернах зберігся металоізол.

5

6

На верхньому поверсі все ретельно понищено. Вцілів лише гермолюк.

7

8

Всюди, куди дістає сонячне світло, починає виростати рослинність.

9

В підлозі зустрічаються портали на другий рівень, летіти далеко.

IMGP9812

Другий рівень затоплений. “Хімзи” ледь вистачає. Місцями, якщо наступити не туди, можна пірнути кудись на нижній, очевидно, технічний поверх. Крім того, місцеві вирішили, що звозити і скидати сюди сміття – чудова ідея, тому навколо плавають пляшки, памперси тощо.

IMGP9885

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фіртка на той світ: як виглядають “Довбушеві комори” біля Верховини. ФОТО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.