WestNews.com.ua

“Є підозри, що у СІЗО Москви Ейдера заразили гепатитом”, – адвокат наймолодшого полоненого моряка

02.02.2019, 15:41  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Наймолодшого утримуваного в Росії українського військового моряка Андрія Ейдера у російській в’язниці могли заразити гепатитом.

Про це адвокат військовополонених Микола Полозов, посилаючись на дані захисниці Ейдера Олександри Маркової, написав у facebook, інформує WestNews з посиланням на УП.

“Є серйозні підозри, що пораненого військовополоненого Андрія Ейдера заразили в медсанчастині СІЗО “Матроська тиша” гепатитом В. Якщо аналізи підтвердяться, то це зовсім щось позамежне”, – написав він.

“Офіційне підтвердження цьому буде лише на початку наступного тижня, коли я особисто побачу епікриз, який все-таки видали Андрію при переведенні з “Матроської тиші” до “Лефортова”, – повідомила Маркова.

Вона підкреслила, що якщо Ейдер захворів на гепатит не у в’язниці, то до тюремних лікарів є питання, наприклад, чому від початку про хворобу ніде не вказувалось, чому лікарі не виявляли хворобу протягом 2 місяців.

“На жаль, сьогодні п’ятниця, і попереду ще цілих два дні, які тягнутимуться вічністю в очікуванні хоч якоїсь визначеності”, – написала Маркова.

Нагадаємо!

25 листопада 2018 року Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях. Шість українських воїнів зазнали поранень. Росія захопила два українських судна та взяла в полон 24 українських моряків. 15 українських моряків вже заарештували в окупованому Криму. Під час захоплення суден, Збройні Сили України та Служба безпеки України були приведені у повну бойову готовність.

Вже наступного дня, 26 листопадаПрезидент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та запровадження воєнного стану в Україні”. На сайті глави держави було опубліковано текст указу. Однак згодом Президент вирішив змінити свій указ про ведення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів. Уже опісля, після 5-годинних дебатів Верховна Рада України визначилася щодо введення воєнного стану в Україні: 9 години 28 листопада до 9 години 27 грудня на території 10 областей України запровадили воєнний стан. Йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів, а саме Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Крім того, стало відомо, як голосували прикарпатські нардепи за введення воєнного стану.

Тим часом Росія розмістила уздовж кордону з Україною близько 500 бойових літаків тактичної авіації.

Згодом стало відомо про стан одного з полонених моряків – 18-річного Андрія ЕйдераЙого батьки проживають на Прикарпатті, хоч сам він одесит. А вже згодом і сам поранений розповів про свій стан. 

Народна Воля» 29 листопада поспілкувалася з батьком відважного юнака Дмитром Ейдером, який нині зі своєю сім`єю проживає у Надвірній, вони приїхали з Одеси півроку тому.

12 грудня російський адвокат Олександра Маркова з команди захисників військовополонених українських моряків відвідала у СІЗО “Матросская тишина” одного з них – Андрія Ейдера – і розповіла про його стан. Слід зазначити, що 20 грудня полоненому герою Андрію Ейдеру виповнилося 19-ть років.

Згодом Андрій Ейдер знову надіслав листа українській журналістці Таїсії Турчин з UATV. А через деякий час зміг написати листа своїм батькам , які проживають на Прикарпатті. Однак його батьки сподіваються, що він продовжить військову службу на Франківщині.

“Найважче – дивитися у вікно та бачити вільних людей”, – пише він.

Тим часом над полоненими моряками почався “суд”.  Всім 24 українським військовополоненим морякам у Росії пред’явлено звинувачення за статтею «Незаконний перетин державного кордону Російської Федерації».Їм загрожує до шести років в’язниці.  25 грудня підконтрольний РФ Верховний суд Криму відмовив у задоволенні апеляційних скарг трьом українським морякам.

На одному з таких засідань моряк Олег Мельничук скористався правом на перекладача, адже не розуміє російської мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Принижуватися перед ними не хочу”, – мати полоненого українського моряка про листи російською

02.02.2019, 15:41  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X