З 1 лютого держбанки видаватимуть пільгові кредити для мікро- і макробізнесів

24.01.2020, 16:55  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Прем`єр Олексій Гончарук під час брифінгу заявив, що підготовка державних банків до запуску з 1 лютого програми державної допомоги малому і мікробізнесу (ММБ) – “Доступні кредити 5-7-9%” відбувається в плановому режимі. Кабінет Міністрів затвердив дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікро- та малого підприємництва (ММП) через Фонд розвитку підприємництва (ФРП).

“Я сьогодні провів нараду з державними банками для того, щоб переконатися, що підготовка до цього запуску відбувається в плановому режимі – усе добре, з першого робочого дня лютого місяця програма стартує”, – повідомив глава уряду.

Як зазначається, документи дозволять ФРП, підпорядкованому МінФіну, запровадити програму підтримки суб’єктам ММП “Доступні кредити 5-7-9%”  пише “Інтерфакс-Україна”.

Постанови визначають механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

1. Здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  •  5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
  •  7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  •  9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

При цьому, для ММП, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 в.п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%).

2. Надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

“За попередніми оцінками, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Створення умов для активізації та здешевлення кредитування ММП в Україні відповідає ініціативі Президента України щодо стимулювання підприємницької діяльності, активізації кредитування та створенню нових робочих місць, а також пріоритету 6.4 Програми діяльності Уряду. Запровадження програми “Доступні кредити 5-7-9%” власне і є інструментом для досягнення поставленої мети. Тому Уряд загалом та Міністерство фінансів зокрема вже знайшли можливість передбачити фінансування відповідного пріоритету на 2020 рік”, – йдеться в повідомленні Мінфіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура повернула державі приміщення навчального закладу

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X