WestNews.com.ua

З 2020 року дітей не прийматимуть у дитбудинки, – Супрун

02.06.2019, 15:30  |  Автор:   Власенко Власта

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляє, що змінами в системі підтримки дітей, що живуть без батьків, передбачається, що з 2020 року дітей не прийматимуть у дитячі будинки.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, інформує WestNews.

«Жоден зразковий інтернатний заклад з найкращими умовами не замінить сім’ю. Саме тому разом з іншими міністерствами минулого року розпочали зміни в системі підтримки дітей, що живуть без батьків. І це не про закриття інтернатних закладів», – зазначила Супрун.

Вона зауважила, що з дітей, які живуть в інтернатних закладах в Україні, лише 8% мають статус дітей-сиріт.

«У решти є мама або тато, або обидва з батьків, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину. Щоб ці діти зростали у своїй сім’ї, шукаємо способи допомогти таким сім’ям. Торік ми підготували проект постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям». За ним передбачено трансформацію будинків дитини в центри медичної реабілітації та паліативної допомоги», – зазначила в. о. міністра.

За її словами, передбачається, що до 2020 року будинки дитини працюватимуть у звичному режимі, а паралельно проводитиметься необхідна підготовка, щоб усіх дітей, від яких відмовилися батьки, влаштувати у сім’ї.

«З 2020 року дітей не будуть приймати в будинки дитини. Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї», – додала Супрун.

Також, за її словами, передбачено, що до 2023 року на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри, кількість місць в яких буде створена відповідно до потреб громади. У центрах надаватимуть послуги з реабілітації, паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу — тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям надаватимуть в обов’язковій присутності батьків або людей, які їх замінюють.

«На інтернати ці заклади не перетворяться. Паліативна допомога і реабілітація увійшли в «зелений перелік» — гарантований державою пакет послуг, за який платитиме Національна служба здоров’я України. Ці послуги для громадян будуть безоплатні», – поінформувала вона.

Супрун наголосила, що ці зміни не означають, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

«Ми прагнемо, щоби діти, які зараз живуть у них, були влаштовані в хороші сім’ї або ж могли рости в умовах, наближених до сімейних», – запевнила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні заборонили три види очних капель

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X