WestNews.com.ua

За ловлю червонокнижних риб прикарпатські браконьєри заплатять величезні штрафи. ФОТО

17.11.2019, 16:45  |  Автор:   Хромей Зоряна

13 листопада, близько 16:00 під час проведення рибоохоронного рейду на річках в Тлумацькому районі івано-франківські рибпатрульні викрили факт незаконного вилову червонокнижних видів риб поблизу села Золота Липа на однойменній річці (р. Золота Липа).

Затримано місцевого мешканця, який здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову – підйомною сіткою-«крошнею». В улові держінспектори виявили таких риб: по одному екземпляру вирезуба причорноморського та бистрянки російської (обоє червонокнижні види), пічкур – 3 шт., верховодка – 3 шт., рибець – 2 шт. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 11 272 грн.

На особу складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства) та адмінпротокол за ст. 90 КУпАП (знищення, незаконне вилучення з природного середовища видів, занесених до Червоної книги України). Браконьєрське знаряддя лову та улов вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до суду, який накладатиме порушнику штрафи в розмірі до 510 грн за вилов вирезуба причорноморського і бистрянки російської, та в розмірі до 680 грн за вилов решти риби забороненим сітним знаряддям лову.

Того ж дня, неподалік від місця вищезазначеного правопорушення близько 17 години рибпатрульні затримали ще одного місцевого мешканця з підйомною сіткою-«крошнею». Заборонене сітне знаряддя лову вилучено. Виловленої порушником риби держінспектори не виявили. На браконьєра складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Матеріали справи передаються до суду для притягнення особи до відповідальності – накладення штрафу в розмірі до 680 грн.

«Закликаю всіх рибалок дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства та добре вивчити риб, які можуть потрапити на гачок. Адже збитки нараховуються за кожну рибину незалежно від її розміру та ваги. Так, одна стерлядь «коштуватиме» порушнику 48 тис. грн, лосось дунайський (або головатиця) – 14 тис. грн, вирезуб причорноморський – 10 тис. грн, бистрянка російська – 660 грн, судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, марена звичайна – 330 грн тощо. Наголошую на забороні вилову рибця, такса за 1 екз. становить 255 грн незалежно від його розміру», – зазначив начальник Управління Держрибагентства в області Любомир Стрембіцький.

Нагадуємо, що для оперативного реагування на випадки порушення правил рибальства в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (097) 392-72-80.

Світлина від Івано-Франківський Рибпатруля.

Світлина від Івано-Франківський Рибпатруля.

Світлина від Івано-Франківський Рибпатруля.

Світлина від Івано-Франківський Рибпатруля.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X