WestNews.com.ua

За що ув’язнили Шевченка: у Франківську представили книгу про Кирило-Мефодіївське братство

24.06.2019, 21:03  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні у Вагабундо відбулася презентація книжки Олега Криштопи «Братство», інформує WestNews.

Ця книга видавництва “Вавилонська бібліотека” про Кирило-Мефодіївське братство, а також про слідчу справу та арешт його членів. Детальніше як виникла ідея написання книги розповів Олег Муриляк – директор видавництва та партнер юридичної компанії Moris Group, адвокат.

 

“Наше видавництво видає іншомовну літературу, перекладену українською мовою, тобто це таке форматне видавництво, а сьогоднішня книга –  наш маленький експеримент. Ми одночасно юристи і видавці і ця історія виникла з вивчення адвокатами слідчої справи Кирило-Мефодіївського товариства. Це історія про людей, які втікають від таємної поліції, але ці люди цікаві і важливі. Це слідча справа, на яку ми подивились трохи під іншим кутом, так як не дивились історики і документалісти, і багато що нового і цікавого побачили, тому захотіли поділитися. А далі почали шукати хто б цю історію зміг розповісти, тому що ми її прочитали з документів, очних ставок, допитів, свідчень, які абсолютно нечитабельні, їх потрібно було оживити, тому зупинилися на Олегові Криштопі – журналісту, ведучому документальної програми “Машина часу”. Ми випустили пробний тираж в тисячу примірників. Ця історія унікальна тим, що вона справжня, тут все правда, нічого не вигадано”.

Олег Криштопа поділився як йому писалося:

“У видавництва була ідея розповісти що це була за справа, чому не було адвокатів у Шевченка і кирило-мефодіївців. Ця тема завжди була мені близька, як автору історичної програми. Я перелопатив три томи цієї справи. Перше враження – неможливо осилити. До справи були долучені всі папери, наприклад твори Шевченка перекладали російською мовою, потім писали їх короткий переказ і ще й літературознавчий аналіз російською мовою, що мене дуже вразило і розсмішило.

Ця книга буде цікавою для всіх, починаючи від школярів, щоб вони не знеохотилися вчити історію, для людей, які цікавляться українською історією і навіть для науковців”

Також автор додає, що хотілося максимально точно відтворити деталі і дух того часу від одягу до в яких умовах жили, адже наприклад, така цікава деталь, про яку мало хто знає, що в ув’язнених були мало не готельні номери, де їжу поставляли з ресторану, можна замовити вино.

Оскільки сам автор і видавці вихідці з Івано-Франківська, тому вирішили влаштувати таку допрем’єрну презентацію книги саме в нашому місті.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мій дід танцював краще за всіх»: у Франківську презентували книжку.ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X