За які заслуги президент Зеленський призначив нового голову АП та заступників

21.05.2019, 21:27  |  Автор:   Менів Андрій

Як вже повідомляв WestNews, 21 травня Президент України Володимир Зеленський здійснив цілу низку кадрових призначень, насамппред, в Адміністрації президента та власних заступників.

Так, відповідним Указом №304/2019 було призначив главою своєї Адміністрації Андрія БОГДАНА, який є його радником з юридичних питань та юристом олігарха Ігоря Коломойського.

До призначення адвокат Богдан був радником нового президента з юридичних питань. До того, Богдан працював на високих посадах в уряді Азарова за часів екс-президента Віктора Януковича. Тому, згідно із законом про люстрацію, він підпадає під заборону займати державні посади і не має права ставати головою Адміністрації Президента.

Так, у березні 2010-го Богдан став заступником міністра Кабінету міністрів — урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. У 2013-му Азаров призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

У той ж час, Указом №306/2019 Зеленський призначив Сергія ТРОФІМОВА першим заступником глави Адміністрації президента України та указом №307/2019призначив Юрія КОСТЮКА заступником глави Адміністрації президента України.

Як відомо, Трофімов є виконавчим продюсером “95 кварталу”. Натомість, Юрій Костюк відомий тим, що писав сценарії до серіалів та кінофільмів студії “Квартал 95”, а під час виборчої кампанії входив у креативну групу штабу Зеленського.

Також президент підписав наступні укази:

№308/2019 – про призначення Руслана РЯБОШАПКИ заступником глави Адміністрації президента України.

Рябошапка під час виборчих перегонів був радником Зеленського з правоохоронної та антикорупційної політики, а до того працював у НАЗК. І недаремоно, адже в 2010 році був призначений директором новоствореного Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України. Втім, в 2011-му Кабмін ліквідував посаду урядового уповноваженого та саме Бюро. Наступні два роки Рябошапка був заступником директора Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України, а далі – керівником Департаменту аналізу антикорупційної політики у неурядовій організації «Transparency International Україна».

№309/2019 – про призначення Олени ЗЕРКАЛЬ заступником глави Адміністрації президента України.

Як відомо, Зеркаль була заступником міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Ввадається одним з найдосвідченіших фахівців у сфері європейської інтеграції. Її називають одним зі співавторів Угоди. Пані Олена брала участь у всіх раундах багаторічних переговорів як щодо політичної, так і економічної частини Угоди про асоціацію, представляючи Міністерство юстиції України в переговорному процесі. На посаді заступника міністра проявила себе як чиновниця, що казала правду, яку довго і безуспішно прагнули заперечувати в Адміністрації Президента — про те, що «Брюссельські домовленості» стали результатом тиску Російської Федерації. Олена Зеркаль також визнала, що прогнози на безвізовий режим з ЄС із 1 січня 2015 року не мали підстав, але міністерство все ж мало сподівання, що протягом 2015 року візи з європейськими країнами будуть скасовані.

№310/2019 – про призначення Кирила ТИМОШЕНКА заступником глави Адміністрації президента України

Тимошенко — засновник продакшн “Гуд Медіа”, займався трансляціями, зйомкою соціальної та політичної реклами, входив в оргкомітет інавгурації Зеленського.  У 2017-2018 роках “Гудмедіа” отримало державні підряди на рекламу влади на 21,35 млн гривень. Як свідчать дані системи “Прозорро”, останнє замовлення фірмі Тимошенка Кабмін зробив якраз напередодні виборчої компанії: у грудні “Гудмедіа” по контракту з урядом отримала 1,91 млн гривень на 6 “телевізійних творів” довжиною по півхвилини. Кожен з рекламних роликів був присвячений окремим темам, які уряд Володимира Гройсмана визначив своїми досягненнями – децентралізація, дороги, пенсії тощо. Кирило Тимошенко у 2015 році балотувався у Київраду від партії “Укроп”, представником якої є мер Дніпра Борис Філатов. Крім того, Тимошенко є позаштатним помічником нардепа Андрія Денисенка, який висувався від “Блоку Петра Порошенка”, а зараз є позафракційним та входить у політраду партії “Укроп”.

№305/2019 – про призначення Сергія ШЕФІРА першим помічником президента України

Шефір – сценарист і продюсер, директор «Студії Квартал-95». Закінчив Криворізький гірничорудний інститут, писав разом з братом Борисом Шефіром для команд КВК: «Мінськ», «Махачкалинские бродяги», «Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит» (Чемпіон СНД), «95-й квартал», «Збірна ХХ століття», «Збірна ХХI століття». Режисер, продюсер, сценарист, грав в командах «Криворізька шпана» і «Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит».

№311/2019 – про призначення Андрія ЄРМАКА помічником президента України

Єрмак – юрист-міжнародник, засновник і CEO “Міжнародна юридична компанія”, що вже понад 20 років успішно працює у сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права. Крім того, Єрмак є засновником Garnet International Media Group і продюсером фільмів “Правило бою” та “Межа”.

№312/2019  – про призначення Руслана СТЕФАНЧУКА радником президента України – представником президента України у Верховній Раді України.

Стефанчук – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. Також він є заслуженим діячем науки і техніки України та адвокатом. Напрями наукової діяльності Руслана Стефанчука – це проблеми загальної теорії приватного права, особисті немайнові права фізосіб, договірні та деліктні зобов’язання, право інтелектуальної власності, європейське цивільне право, діяльність Європейського суду з прав людини, медичне право, юридична освіта та наука. У комнаді кандидата Зеленського відповідав за ідеологічні аспекти.

№313/2019 – про призначення Михайла ФЕДОРОВА радником президента України

Федоров – член команди Зеленського, творець усієї мережі “власних медіа” кандидата Зеленського, яка включала пул каналів в YouTube, Instagram та Facebook сторінок. Як сам він розповів в інтерв’ю “УП”, до новообраного президента прийшов з бізнесу, до цього мав власну діджитал-агенцію. Відділ Федорова також розбудовував спільноту волонтерів, які долучилися до кампанії Зеленського в інтернеті. За його словами, їх було майже 600 тисяч по всій країні.

Підготував Андрій МЕНІВ 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський призначив позачергові вибори до Верховної Ради та призначив нового начальника Генштабу

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X