WestNews.com.ua

Заборгованість перед працівниками бюджетних установ на Прикарпатті складає щонайменше 325 млн грн

20.09.2019, 11:00  |  Автор:   Менів Андрій

В Івано-Франківську розпочала свою роботу 30-та сесія обласної ради, інформує WestNews.

Зокрема, депутати розглянули питання про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області.

В цілому по області у 2019 році розрахунковий обсяг незабезпеченості бюджетними призначеннями на оплату праці працівників бюджетних установ, з урахуванням проведених протягом року заходів з оптимізації видатків, орієнтовно складе 325,0 млн. гривень, в тому числі тих, які фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції – 157,8 млн. гривень, освітньої субвенції – 96,5 млн. гривень.

Станом на 4 вересня 2019 року критичною є ситуація із протермінуванням виплати заробітної плати в закладах  охорони здоров’я області, зокрема:

м. Івано-Франківська – 20 835,6 тис. грн.;
м. Бурштина – 1 072,3 тис. грн.;
Богородчанського району – 1 586,3 тис. грн.;
Коломийського району – 2 116,8 тис. грн.;
Косівського району – 3 525,4 тис. грн.;
Рогатинського району – 1 093,2 тис. грн.;
Тлумацького району – 1466,1 тис. грн.;
Яблунівської  ОТГ – 293,9 тис. грн.

З метою тимчасового врегулювання ситуації з початку року на вказану мету додатково спрямовано за рахунок власних фінансових ресурсів місцевих бюджетів різних рівнів близько 150,0 млн. гривень.

Проте, станом на 1 вересня 2019 року обсяг кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ складав  176,2 млн. гривень, в тому числі термін виплати якої минув –  55,5 млн. гривень.

Така ситуація призводить до несвоєчасної сплати обов’язкових податкових платежів, працівники не отримують у встановлений законодавством термін заробітну плату, за що органи фіскальної служби, управління  Держпраці накладають штрафні санкції, управлінням Державної казначейської служби блокуються рахунки бюджетних установ.

В рамках медичної реформи заклади охорони здоров’я вторинного рівня  проходять процес перетворення у комунальні некомерційні підприємства, а наведені вище проблеми із фінансуванням практично унеможливлюють для багатьох із них своєчасно розпочати процес реформування.

Дана проблема існує протягом останніх десятиліть, однак  в кінці  кожного  року вона  вирішувалась.

У разі невирішення питання забезпечення коштами у жовтні-грудні 2019 року існує реальна можливість колапсу у функціонуванні закладів охорони здоров’я області, що може призвести до соціального вибуху як серед населення так і серед працівників медичних закладів.

З урахуванням зазначеного, просимо переглянути показники державного бюджету України, як це передбачено п. 17 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», в частині збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та при його розподілі врахувати потребу в таких коштах для Івано-Франківської області на суму 254,3 млн. гривень.

У звязку із цим, депутати Івано-Франківської обласної ради вирішили надіслати відповідне звернення до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, Прем’єр-міністра України О. Гончарука та Міністра охорони здоров’я України З. Скалецької. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оксану Савчук, яку звинувачують у непродуктивному використанні бюджетних коштів, перевели до Департаменту освіти ОДА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X