WestNews.com.ua

Забрали усі речі та посадили у камеру: як українська туристка до Мексики літала

21.09.2020, 20:54  |  Автор:   Хромей Зоряна

Мешканка Івано-Франківська Віта Керн відвідала біля 40 країн, три континенти, однак так, як зустріла українську мандрівницю Мексика, ще ніхто не зустрічав.

Віта Керн разом із своїм хлопцем планували цю поїздку тривалий час. Вона уважно перечитала інформацію на офіційному сайті міграційної служби країни щодо умов перетину кордону громадянами України.

По тому, купивши квитки, 16 вересня вилетіла із Києва. Уже наступного дня ввечері її “привітала” Мексика.

Все почалося із співбесіди

“Мене після співбесіди з працівником міграційної служби відвели в іншу кімнату і повідомили про відмову у перетині кордону без пояснень причини. Я наївна, думала що мене відправлять літаком звідти або ж дадуть можливість купити квитки. Але ні. У мене забрали всі речі, ювелірні прикраси, телефон, шнурки з кросівок, обшукали і закрили в кімнаті на ключ, давши одну ковдру. В кімнаті з двоярусними ліжками що прибиті цвяхами до підлоги. Всюди відеокамери. Через кілька годин до мене привели інших двох дівчат українку Олену та Марію (росіянка). В чоловічій камері поряд з нашою були громадяни Словаччини, Ізраїлю, Румунії (це ті, кого я побачила), а вже пізніше затриманими були громадяни Білорусії, Азербайджану”, – розповідає дівчина.

Обіцянки

Віті Керн пообіцяли, що відправлять її додому опівночі. Однак на її стукіт ніхто не відкривав дверей і охоронці були не англійськомовні. Тож так без їжі, води і обіцяного дзвінка українку утримували до першої години  ночі.

“А, все таки, мені вдалось подзвонити о другій  ночі своєму хлопцю (на американський номер телефону, бо українськими не було зв’язку зовсім), тільки після того, як затриманий незаконно без пояснень (як і ми всі, впринципі) румунський турист почав гримати в двері. На гуркіт зійшлись працівники аеропорту, охорона, які його повалили на землю, а жіноча частина колективу знімала все на телефони і посміхалась. Нам усім стало страшно. Отож, ми почали стукати в двері теж, адже це була наша єдина можливість бути почутими кимось, хто розумів англійську. Після цього нам (дівчатам, бо всі хлопці дзвонили вже), дозволили подзвонити, випити води і вперше нагодували”, – ділиться “незабутніми” спогадами пані Віта.

Потім українській туристці пообіцяли, що відправлять  її додому о 6 вечора.

“Зранку о 7:00 нас розбудили на обшук наче злочинців. Прийшли працівники міграційної служби, нам вдалось подзвонити і бути почутими, адже вони єдині знали англійську. Нам знову наобіцяли всякого і весь день потім уникали, ігнорували стукіт (єдина можливість попросити пити чи бути почутими). Охоронці зі словами “one moment”, бо нічого іншого не знали, дозволяли нам пити, годували, відвели прийняти холодний душ і давали туалетний папір. Та ніхто не пояснював, коли ми полетимо додому”, – наголошує пані Віта.

Не єдині

Українка згадує, що через вікно бачила, як кімната очікування міграційного відділку наповнилась людьми, як в коридорі поставили сидіти двох жінок з дитиною (як потім виявилось громадян Румунії, які потім були депортовані разом із Вітою).

“День спливав і ми розуміли, що зараз всі англомовні працівники служби підуть додому і ми залишимось не почуті. Тож ми вирішили діяти. Почали гримати в двері. Нам відкрили і я почала просити, щоб мені покликали когось і пояснили, чому мене не збирають, адже вже 6 вечора. На мене почали кричати три охоронці, одна з них почала штовхати в камеру. Я голосніше почала, вимагаючи English speakers, щоб хоч хтось мене почув і, особливо, люди, що чекали своєї співбесіди, не підозрюючи, як і ми тоді, що насправді коїться. Вона мені почала кричати що це Мексика, я маю говорити іспанською. Я сказала, що це незаконно, я турист і не порушувала закон, мене утримують 24 години вже. На крик вийшла працівниця міграційної служби і я попросила її вислухати мене.

Вона почала говорити що начальник злиться і що мій квиток вже роздруковується, і чому я там (в коридорі). Я пояснила, що все що нам потрібно ,лише чітка інформація , що ми не злочинці і маємо право на інформацію. Через годину мене зібрали, я взяла номер телефону рідних одної з дівчат,( бо вона теж не могла поговорити з мамою через відсутність зв’язку з Україною). І разом з жінками і дитиною була проведена до літака. Там мій телефон і паспорт передали бортпровідникам, що мене обурило, а бортпровідників Airfrance – здивувало”, – так завершує свою розповідь до Мексики пані Віта.

Ось такою видалася омріяна подорож української туристки, яка обійшлась їй майже в 10 000 доларів, які ніхто й не збирався повертати. А причин заборони перетину кордону, затримання в камері, як злочинця, ніхто й досі не пояснив. До того ж відмітку в паспорті теж не було поставлено, бо “як потім шоковані офіцери аеропорту ім. Шарль де Голля пояснили Віті: “..you can try later travel to Mexico again”. “Ні, дякую..ніколи більше”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Загублені в горах: пізно ввечері рятувальники шукали туристів поблизу Говерли

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X