Закордонний паспорт для дитини: які документи необхідно підготувати

Паспорти для виїзду за кордон виготовляють з народження. До 12 років відбитки пальців та електронний підпис не відбираються.

Нагадаємо, 6 квітня Європарламент проголосував за надання Україні безвізового режиму. Після введення Європейським Союзом безвізового режиму, громадяни України зможуть відвідувати без віз 30 країн, які входять до Шенгенського простору.

До слова, шахраї почали обманювати українців з біометричними паспортами.

Окрім того, можна виготовити такий паспорт без присутності дитини за скануванням фото обличчя (як на паспорт громадянина України) розміром 10х15 см. До 16 років закордонний паспорт чинний 4 роки. З 16 років термін дії паспорта – 10 років.

Необхідно надати такі документи:

· Свідоцтво про народження для дітей, що не досягли 14 років. Із 14 років – паспорт громадянина України;
· Паспорти громадян України обидвох батьків, бажана їхня особиста присутність;
· У разі відсутності одного з батьків при виготовленні паспорта дитині – необхідно надати нотаріально засвідчену згоду другого з батьків, незалежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі;
· Якщо батьки зареєстровані за різними адресами, необхідно надати додаток № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з одним із батьків. Видають такі документи у ЦНАПі за місцем реєстрації. Якщо батьки зареєстровані за однією адресою, така довідка не потрібна;
· Якщо дитина сирота чи перебуває під опікою, необхідно пред’явити документи, що підтверджують право опіки над дитиною;
· Якщо один із батьків позбавлений батьківських прав, чи безвісти відсутній, чи визнаний недієздатним, чи помер – необхідно пред’явити відповідні документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо коли відновлять роботу сервіси видачі закордонних паспортів.

Загрузка...

Comments are closed.