WestNews.com.ua

Запровадження ринку землі: нардепи з Прикарпаття пояснили свої рішення

14.11.2019, 10:56  |  Автор:   Менів Андрій

Як вже повідомляв WestNews, Верховна рада схвалила в першому читанні законопроект №2178-10 про запровадження ринку сільськогосподарської землі в Україні.

Згідно з документом мораторій на продаж землі припинить діяти з 1 жовтня 2020 року, а купувати землю зможуть громадяни України, держави і територіальні громади. За законопроект проголосували 240 народних депутатів, 52 виступили «проти», 57 – утрималися, 16 – не голосували.

Зокрема, серед прикарпатських нардепів, «за» проголосували двоє – Тимофійчук («Слуга народа») та Іванчук (позафракційний), «утрималися» четверо – Андрійович, Прощук, Матусевич та Фріс. Натомість, єдиною, хто проголосував «проти», прогнозовано стала О.Савчук («Свобода»).

Пропонуємо вашій увазі думки наших обранців стосовно цього надзвичайно важливого рішення:

Оксана САВЧУК: «Нашу землю таки хочуть продати без нашої згоди. Чому не чують українське суспільство, яке проти продажу? Сумно. Суспільство має дати оцінку тим, хто його не чує. 240 депутатів вирішили, що земля – це товар. Просимо усіх бути разом і не допустити продажу землі».

Ігор ФРІС: «Завжди виважено і вдумливо відношуся до голосувань та прийнятті рішень. Аналізуючи загальний принцип відкриття ринку землі, я послідовно відстоював ключові позиції: обмеження прав іноземців, «твердий» розмір землі в гектарах в одних руках, обмеження зміни цільового призначення сг земель, та заборона обігу корпоративних прав на українські підприємства, яким належать сг землі. Більшість цього сьогодні було озвучено Президентом, як ті зміни які ми повинні внести між першим і другим читанням. Враховуючи те, що частину цих правок не можливо внести до законів, які не були предметом розгляду в першому читанні, мною свідомо було прийнято рішення утриматись від голосування з метою направлення цього законопроекту на доопрацювання з урахуванням позицій глави держави. Про це було повідомлено в голос. Поважаю позицію колег, але одночасно з цим хочу побачити, як будуть проголосовані і прийняті правки до закону, які врегулюють вказані проблемні питання. В свою чершу зобов’язуюсь підготувати їх та надати в стислі строки».

Зійновій АНДРІЙОВИЧ: «Я особисто, хочу підтримати та захистити малі і середні фермерства, аграріїв, які найбільше постраждають від даного законопроекту. Тому голосувати за даний законопроект не буду, я за продовження #мораторію на продаж землі. Продавши землю раз, ми її ніколи не повернемо».

Едуард ПРОЩУК: «Зрозуміло, що Україна потребує негайного впорядкування земельних питань. Я підтримую запровадження ринку землі,та законопроект 2178-10 потребує доопрацювань! Земельна реформа передусім має бути спрямована на розвиток українського підприємництва й захист інтересів дрібних фермерів. Не готовий підтримати закон в нинішній редакції».

Олександр МАТУСЕВИЧ: «З 2001 року, коли було закріплено Земельним кодексом гарантії права власності на землю, до сьогодні мала бути підготовлена уся законодавча база для успішного запровадження ринку землі. Минуло 18 років, протягом яких Верховна Рада тільки пролонговувала мораторій на продаж землі. Вважаю, що законопроект потребує значного доопрацювання та обговорення. Створимо відповідну законодавчу базу для ринку землі, тоді й будемо голосувати. А зараз утримуюся…».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп від “Слуги народу”, який лобіював скандальну тютюнову правку, виявився власником цигаркового бізнесу, – “СХЕМИ”

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X