WestNews.com.ua

Медична реформа: Асоціація міст України обговорила проблемні питання в Івано-Франківську. ФОТО

23.05.2019, 10:46  |  Автор:   Менів Андрій

У четвер, 23 травня, у конференц-залі готелю «Надія» з ініціативи Асоціації міст України в рамках проекту  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»  (ПУЛЬС), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного  розвитку, відбулося засідання Секції АМУ з питань охорони здоров’я.

У заході приймали участь  заступник в.о. Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, голова Національної служби охорони здоров’я України Олег Петренко, радник в.о. Міністра охорони здоров’я Матвій Хренов, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та інші.

«Ми обговорюємо ключові питання змін в охороні здоров`я. Основна мета – напрацювання пропозицій до МОЗ та Уряду. Найбільші проблеми зараз – забезпечення заробітною платою медичних працівників, зокрема тих, хто працює на вторинній ланці. Інше проблемне питання – дефіцит кадрів. Щодо Франківщини, то ми будемо відвідувати тут заходи охорони здоров`я, визначати проблеми», – розповіла Світлана Останюк, аналітик Асоціаціі міст України з медичних питань.

«Одним з ключових завдань  є співпраця з центральними органам влади, зокрема, в питанні охорони здоров`я», – додала вона.

Микола Стовбан, директор Департаменту охорони здоров`я ОДА: «Асоціація міст проводить для наших закладів охорони здоров`я перетворення з комунальних установ в комунальні некомерційні підприємства. Наступний етап – перехід вторинної та третинної ланки». За його словами, проблем  є багато, зокрема, наболіла заробітна плата. «Завдяки колегії Департаменту нам вдалося частково ліквідувати заборгованості по зарплаті. Щодо інших проблем – питання комп’ютеризації. Ми намагаємося виділяти кошти в межах бюджетних призначень, щоб бодай один заклад охорони здоров`я придбав комп’ютерне обладнання».

«На даний момент ми впроваджуємо медичну реформу, щоб створити одне підприємство. Але зіштовхуємося із рядом проблем, зокрема, що мають робити міська влада і центральні органи влади. На жаль, в нас є проблем з фінансуванням, бо тієї субвенції, яка є, вистачає на 7-8 місяців. Велика проблема – приведення до належного стану закладів охорони здоров`я. До того ж, маємо подвійні стандарти щодо неврегульованості законодавства», – розповіла під час зустрічі Марія Бойко, керівник управління охорони здоров`я Івано-Франківської обласної ради.

«Ми би хотіли знати основні кроки, як ми маємо далі йти, як буде відбуватися реформа вторинки», – додала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні заборонили одразу сім популярних медичних препаратів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X