Заступник міністра охорони здоров’я у Франківську розповів, що людям буде вигідно в реформі

Реформа охорони здоров’я – це та реформа, яка стосується кожного з нас, – наголосив 19 травня під час прес-конференції до Івано-Франківська заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.

Пан Роман зазначив, реформа медицини передбачає кілька основних напрямків: первинна медична допомога, забезпечення хворих доступними ліками та стандарти медицини.

“Насамперед, я хотів би сказати що перебування на Франківщині пов’язане із ініціативою міністерства “Доступні ліки”. В нас є чотири ключові напрямки, сподіваємось їх буде ухвалено парламентом. Ми маємо вийти з тієї складної ситуації, в якій є медицина, хоча б на рівень Східної Європи”,  – кажен пан Ілик.

18600507_1405085386214159_816090954_n

Заступник міністра зазначив, що 9 з 10 хворих на сьогодні купують ліки за власні кошти. У більшості країн є така практика, коли відбувається відшкодування державою коштів на ліки.

“Ціни на ліки в країнах Європи є нижчими. Тому власне така несправедливість, яка є в ціновому вимірі, змушує українців їхати за кордон і купляти ліки там”, – каже Роман Ілик.

МОЗ багато уваги надає розвитку саме первинної медицини. Адже, за словами заступника міністра, українці мають зрозуміти, що рання діагностика і уникнення захворювання – це краще і навіть вигідніше.

“Ми з позиції ЄС визначаємо в Україні так звану референтну ціну. Мова йде про 157 торгових найменувань. Уже сьогодні можна сказати що програла Доступні ліки дала в Україні позитивний рнзультат. Ціни на лікарські засоби, які є в проекті знизилися на 87 відсотків”, – розповідає чиновник.

“За найближчі два роки ми очікуємо побачити позитивну динаміку. Я нагаю, що в нас середній показник тривалості життя – 67 років, а в Європі – 81 рік. Цей розрив треба зменшувати через відповідні проекти, реформи та процеси”, – зауважив пан Ілик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезон стартує: як рятуватись алергікам під час розпалу весни. ВІДЕО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.