Завдяки міжнародній програмі GLOBE франківська міська дитяча екологічна станція стала відомою в усьому світі

14.03.2019, 11:47  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У четвер, 14 березня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Зокрема, під час засідання розглянули звіт про роботу Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції за 2018 рік.

«Міська дитяча екологічна станція є координаційно-методичним центром всієї природоохоронної та еколого-натуралістичної роботи закладів освіти міста. В даний час у 2 відділах (еколого-натуралістичному та зоолого-рослинницькому) функціонує 70 гуртків, в яких займається 1070 дітей. 52 гуртки (775 дітей) працює на базах закладів загальної середньої освіти, 7 гуртків (155 дітей) – на базах закладів дошкільної освіти, 6 гуртків (78 дітей) – у клубах за місцем проживання і 5 гуртків (62 дітей) – на базі МДЕС. Освітній процес забезпечують 23 кваліфікованих, талановитих, творчих педагоги, серед яких: 1 – нагороджений нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», 3 – «Відмінник освіти України»,  3 – мають звання керівник гуртка-методист, 1 – кандидат філологічних наук, 23 педагоги нагороджені грамотами  НЕНЦу,  департаменту освіти науки та молодіжної політики ОДА, Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради», – розповіла Ганна Левицька – директор міської дитячої екологічної станції.

«Одним із основних напрямків нашої діяльності є також участь вихованців закладу у міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських природоохоронних конкурсах та акціях. У 2018 р. 39 дітей взяли участь у міжнародних конкурсах, із них 38 – стали переможцями  (27 дітей і МДЕС зайняли 1 місце, 10 дітей – 2 місце). 116 вихованців МДЕС взяли участь у всеукраїнських конкурсах (із них 77 – здобули перемогу), 37 дітей – в обласних конкурсах та акціях (21 дитина стала переможцем), 19 – у міських конкурсах (із них 18 – здобули перемогу). Отже, із 211 учасників конкурсів – 154 наших вихованці стали  переможцями», – наголосила Левицька.

Цікаво, що протягом двох останніх років гуртківці МДЕС привозять гран-прі із Всеукраїнського конкурсу флористики і фітодизайну. Композиції «Гуцульська джирга» та «Станіславська мармуляда» високо оцінені членами міжнародного журі. Вимоги до цих робіт були дуже високими, оскільки вони повинні відповідати всім правилам і вимогам флористики.

З 2015 року МДЕС є учасником міжнародної програми GLOBE. У рамках цієї програми у нас налагоджена тісна співпраця зі школою с.Шааб (Ізраїль). Ми проводимо багато скайп-зустрічей, телефонних розмов, обмінюємося даними досліджень. Весною 2018 року наші вихованці разом із педагогами відвідали Ізраїль. Для нас були організовані цікаві екскурсії, зустрічі, вечори відпочинку. Ми побували  у всіх куточках Ізраїлю, відвідали Палестину та Йорданію. Незабутні враження залишилися від перебування на Святій Землі.  Для дітей та педагогів – це найприємніші спогади, море позитивних емоцій  та стимул до подальшої співпраці.

14 червня 2018 року МДЕС відвідали учасники всеукраїнського семінару-тренінгу координаторів міжнародної програми GLOBE, під час заходу був організований круглий стіл по обміну досвідом роботи та вручено нам сертифікати переможців за різними напрямками цієї програми.

“Завдяки міжнародній програмі GLOBE міська дитяча екологічна станція стала відомою не тільки в місті, області, Україні, але й у світі. Міжнародним центром GLOBE (США) за підсумками 2018 року ми визнані найкращим закладом України, нагороджені золотою медаллю та занесені на віртуальну дошку пошани. Нещодавно також стало відомо, що Європейська фенологічна компанія визнала МДЕС найкращим закладом України за фенологічними спостереженнями та нагородила золотою медаллю. В рамках цієї компанії ми співпрацюємо з Анікщайською гімназією (Литва)”, – додала керівник МДЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через зношеність обладнання постачання води для українців – під загрозою

14.03.2019, 11:47  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X