WestNews.com.ua

“Завжди, коли йду у супермаркет маю свою тканинну торбинку”: як відмовитися від поліетиленових пакетів

03.07.2020, 20:54  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, третього липня, Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Щороку люди використовують близько 5 трильйонів поліетиленових пакетів. Щохвилини — майже 1 мільйон. Буває, що пакети використовуються повторно, але переважна більшість — всього один раз. З усіх використаних пакетів лише 1% потрапляє на переробку, решта — на сміттєзвалища або (що найчастіше) в океан та природне середовище.

Поліетиленові пакети тоннами накопичуються на сміттєзвалищах, блокують зливові стоки, засмічують вулиці, застрягають у деревах та забруднюють океани та водойми, їх їдять риба, морські птахи та інші морські тварини або заплутуються в них і через це гинуть.

Про незаперечний негативний вплив поліетилену на довкілля вкотре нагадала на своїй сторінці у Фейсбуці Уляна Супрун.

“Завжди, коли йду в супермаркет маю свою тканинну торбинку, в яку складаю всі придбані продукти. Помічаю, що досить багато людей це також роблять. Але нас повинно бути більше “, – йдеться у дописі пані Уляни.

Колишня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України наголошує, пластикові пакети, які потрапляють в річки, озера чи океани, ніколи не розкладаються повністю. Натомість з часом вони розпадаються на більш дрібні шматки, стаючи частинками мікропластику, розмір яких менше ніж 5 міліметрів. Його часточки наявні в арктичних льодовиках, морях, річках та океанах, ґрунті, солі, меді та навіть у повітрі. Пластиком забруднена й вода — як у крані, так і в пляшках. Мікропластик споживають морські тварини, таким чином він може потрапити й в організм людини.

“Зараз у всьому світі працюють безліч ініціатив як громадських, так і на рівні країн, які стимулюють зменшення використання пластикових пакетів. Але цього все ще недостатньо без внеску кожного з нас!”, – наголошує пані Супрун.

Громадська діячка пропонує українцям дотримуватися простих правил, аби зменшити використання поліетиленових пакети:

 Коли виходите з дому, завжди беріть із собою екоторбинку

 Клейте наліпку після зважування на овочі чи фрукти, не беріть для кожного продукту окремий поліетиленовий пакет

 Можна придбати чи зробити самостійно невеликі торбинки з тканини чи сітки, в які зручно складати продукти

 Якщо маєте вдома пакет з пакетами, залиште кілька для необхідних речей, решту — здавайте на переробку. За змоги — відмовтеся від них повністю та обов’язково здайте на сортування.

 В Україні все більше розвиваються ініціативи, які навчають сортувати сміття і допомагають зробити це своєю звичкою.

 Додаток Сортуй, який допоможе визначити тип сміття, як його підготувати до переробки, а також знайти найближчу станцію сортування https://bit.ly/3dZLTVo

 Україна БЕЗ сміття допоможе знайти безліч інформації про сортування та правила прийому сміття, а також адреси пунктів прийому.

“Спробуйте простежити за тим, скільки пакетів, а зокрема пластику використовуєте, а за нагоди — переберіть вдома ваші пакети. Це така собі вправа, яка допоможе усвідомити наскільки багато поліетилену і пластику ми використовуємо, і спонукатиме більш усвідомлено та дбайливо ставитися до довкілля”, – радить Уляна Супрун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Україні хочуть прийняти закон про заборону поліетиленових пакетів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X