Зберегти не можна зруйнувати: про архітектурні пам’ятки Івано-Франківська зняли фільм. ВІДЕО

У той час, коли в усьому світі дбайливо ставляться до кожної пам’ятки і зберігають її автентику, в Україні гинуть старовинні замки, садиби і будинки, створені за проектами знакових зодчих та інженерів.

Проблеми збереження та захисту пам’яток архітектурної спадщини України, спонукали авторів фільму знайти історичні, законодавчі, управлінські причини ситуації, що склалася. Зокрема, до фільму потрапив Івано-Франківськ, інформує WestNews з посиланням на сайт фільму.

Експерти в сфері архітектури, реставрації, юриспруденції, пропонують шляхи порятунку архітектурної спадщини, і застосування міжнародного досвіду.

У фільмі представлені унікальні, і можливо останні, кадри старовинних пам’яток архітектури. Ці об’єкти знаходяться на межі зникнення і можливо на дату виходу фільму, деякі з них будуть загублені.

 

В фільмі увага приділяється не тільки негативним прикладам руйнацій, а й позитивнім прикладам реставрації та відновлення пам’яток архітектури як в Україні, так і за кордоном. Для цього були залучені іноземні експерти які розповіли про досвід їх країн. Фільм отримав назву “Зберегти не можна зруйнувати”, де кожний глядач може поставити кому саме там, де вважає правильним.

Автори фільму сподіваються, що фільм знайде відповіді і допоможе відшукати гідне місце пам’яток архітектури серед суспільства, законодавчої системи, правоохоронних органів і місцевих органів самоврядування.

До слова, письменник з Франківщини поділився враженнями від “Сторожової застави”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виробник “Сторожової застави” почав повертати Держкіно кошти, виділені на фільм

Загрузка...

Comments are closed.