Зграя голодних псів тримає в страху село на Львівщині

13.08.2019, 9:19  |  Автор:   Новак Оля

Собаки вже розірвали кількох свійських тварин, люди бояться за своїх маленьких дітей.

Троє роздертих кіз, подушені кури і скалічене лоша – в одному із сіл на Львівщині здичавілі собаки нападають на свійських тварин. Люди переконані, що це роблять голодні сторожові пси шахти “Степова”, розташованої неподалік, натомість копальня від собак відхрещується, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Двох своїх кіз, Басю та Асю, пан Петро знайшов пошматованими за сотню метрів від хати:

“Плачу, не можу. То ж годувальниця була… Вона нас кормила – і сир, і молоко, і сметана, все було. І діти, і внуки – всі їли”. В обід, розповідає чоловік, ішов напувати тварин, і від побаченого вжахнувся. “Один пес злапав її за хвіст, другий за ногу, розтягнули її і задушили. Вим’я вигризли, молоко виїли собаки”, – каже Петро Федишин.

Чоловік упевнений, що на його кіз напали пси, які живуть на території сусідньої шахти. Каже, сам 20 років пропрацював в копальні і знає, що собаки там були завжди. “Я їм того не прощу. Пси хочуть їсти, їм на шахті не дають, вони йдуть в село їсти і їдять моїх кіз”, – каже селянин. Ймовірно, від тих же собак постраждала і багатодітна мама пані Ольга – того ж дня загризли її козеня.

“Я прибігаю сюди – пси розривають козеня. Я відганяла тих собак, дві були білих, одна темна, четверта чорна. Вони допомагають територію шахти охороняти”, – каже  Ольга Масловська.

Жінка викликала поліцію та хоче, аби керівництво копальні купило їй козу і навело лад з собаками. “Що, тяжко віддати відходи від їдальні, нагодувати тих собак? Та зробіть вольєри, закрийте їх, на ніч випускайте, на день закривайте”, – каже селянка. Голодні пси, що полюють на свійських тварин, налякали  село – люди бояться не тільки за худобу, а й за дітей. “Діти бігають туди – на площу біля шахти. Не дозволяємо, бо страшно, хто його знає, що та собака, що її в голову стрельне”, – каже місцева мешканка Мирослава Федишин.

На шахті кажуть, що в них на балансі немає жодного собаки, а ті, що ходять по території – не їхні. “На козі одна рана, пси якби її кусали, вони б її подерли. Коза там просто лежала, я не знаю, хто її там заїв. То ж бродячі пси”, – каже заступник директора шахти Ігор Павліш. За фактом загибелі тварин поліція провела перевірку, допитала свідків, але встановити, чиї собаки – не вдалося.

“Керівництво шахти від них відмовляється, тому скеровано відповідний лист в Іванівську сільську раду – саме орган місцевого самоврядування мав би вирішити цю проблему з бродячими собаками”, – каже старший слідчий Сокальського відділу поліції Петро Петрашкевич.

У сільраді лист від поліції отримали, але що робити з собаками – поки не знають. “Ну, будемо шось вирішувати. Ну, звідки я знаю, що. Є сесія, а так сама я можу вирішувати? Я сама одиночно не приймаю ніяких рішень”, – каже секретар сільської ради Мирослава Огородник. Поки у сільрадІ думають, селяни намагаються випасати худобу впритул до хат, щоб постійно наглядати за тваринами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті почастішали напади дворових собак на людей – вакцини від сказу у лікарнях немає. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X