Живі! Підкорювача Евересту зі Львова та його товариша врятували. ФОТОфакт

Як вже повідомлялося, життя львів’янина та його товариша, які підкорили Еверест, опинилося в небезпеці.

Підкорювачі найвищої вершини світу відбилися від табору. Один із їхніх супроводжуючих помер. У них був кисень, одна палатка та один спальний мішок на двох, повідомдяє WestNews.

На висоті 6400 метрів, під час спуску з найвищої вершини світу, у Романа Городечного почалася гірська хвороба – це порушення зору та функцій опорно-рухового апарату. Разом із ним на Еверест піднявся його напарник киянин Тарас Поздній, у нього також різко погіршився зір.

Гелікоптер було викликано, проте зміг підняися у повітря тільки після сходу Сонця, зараз там ніч. Відтак, хлопцям необхідно було протриматися до ранку.

«Живі))) примерзлі трохи, але живі! Тарас поки в лікарні. Вони герої. Стягували ще непальця вниз))) Подробиці хай розказує сам( в мене мурахи від того, що розповів), а я пішла ревіти від щастя, що Бог дав їм шанс! Щиро дякую всім за підтримку! Люди, ви неймовірні!», – написала вранці 16 травня подруга Романа Городечного Наталія Шелестак.

Цікаво, що гелікоптер на допомогу українцям був висланий непальськими службами порятунку. При цьому страхова компанія «ERV» відмовилася оплатити гелікоптер, служби порятунку Непалу за допомогу грошей не вимагали.

Нагадаємо, українські альпіністи вирушили у Непал 9 квітня. Сходження на Еверест почалося 9 травня та тривало 5 днів. Учасники експедиції збиралися підняти на вершину прапор компанії, яка готова була допомогти в лікуванні Соломії Шарко, хворої на рак.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.